Pielęgnacja cery na noc jest strasznie istotna, bo noc to czas regeneracji skóry i całego organizmu. To dobry moment, by dać odżyć również swojej urodzie. Oto kilka istotnych trików, które pozwolą na to, by obudzić się jeszcze piękniejszą i sprawiać wrażenie całkowicie wypoczętej oraz zrelaksowanej.
# demakijaż
Spis treści
Kobiety, które zapominają o prawidłowym demakijażu, cierpią na przedwczesne starzenie się. Ponadto spanie w makijażu sprawia, że rano wyglądamy koszmarnie, jak po szalonej nocy, podczas gdy nic takiego nie miało miejsca. Spanie w makijażu zwiększa ryzyko powstania trądziku kosmetycznego.
Reakcja alergiczna na kosmetyki sprawia, że powieki puchną. Jeśli nie mamy ochoty na zmywanie twarzy wieczorem, zróbmy to wcześniej, zaraz po powrocie do domu z pracy.
Skóra jeszcze bardziej odpocznie, a wieczorem wystarczy ją tylko oczyścić. Jeśli zmywamy makijaż tłustym środkiem do jego usuwania, należy cerę od razu umyć odpowiednio dobranym kosmetykiem.
# oczyszczanie cery
Wieczór to doskonała pora na oczyszczenie cery. W ciągu kilku godzin snu skóra się zregeneruje i rano ujrzymy całkowity efekt oczyszczania. Zaraz po nim niestety nie widać czy się udało. Cera bywa zaczerwieniona, a pory rozszerzone, przez co efekt nie jest zachwycający.
Dlatego właśnie wieczór przed pójściem spać to idealny czas na gruntowne oczyszczanie. Właśnie wieczorem warto również wykonywać złuszczanie naskórka twarzy z tego samego powodu.
Najczęściej przed pójściem spać nie śpieszymy się i możemy zrobić to wszystko dokładnie, a jak wiadomo im dokładniejszy peeling, tym lepsze efekty dla skóry. Nie oznacza to, że należy stosować agresywne kosmetyki.
Należy wręcz wyrzucić wszystko, co jest sztuczne, na bazie alkoholu lub innych podrażniających środków. Naturalne i delikatne oczyszczanie jest podstawą, jaką należy się kierować.
# nawilżanie skóry na noc
Większość z nas posiada w swoich zbiorach kosmetycznych krem na noc. Stosujemy również inne środki, które mają pomóc nam odzyskać urodę. Istnieje również zwyczaj nakładania na twarz maseczek, które wnikają głęboko w naskórek i intensywnie odżywiają.
To propozycja szczególnie dla kobiet, które są już w sile wieku i chcą kilka godzin snu wykorzystać na zniwelowanie zmarszczek.
Wówczas doskonałym pomysłem jest nałożenie serum odmładzającego na noc, zawierającego witaminy A, E oraz C. Na noc nakleić możemy również specjalne płatki, dostarczające skórze kolagenu. Odmłodzą one delikatną skórę pod oczami.
Na noc możemy nakładać takie substancje jak retinol, koenzym Q10, kwasy owocowe o działaniu złuszczającym stary naskórek, substancje wprowadzające większą ilość tlenu do skóry.
Czy nawilżenie cery jest konieczne?
Coraz częściej pojawiają się głosy, że przynajmniej kilka razy w tygodniu powinnyśmy wykonać tak zwaną beztłuszczową i bez kremową noc. Koncepcja opiera się na przekonaniu, że organizm sam wie, co jest dla niego najlepsze, a skóra otrzymuje dokładnie to, czego potrzebuje podczas gdy śpimy.
Niektórzy twierdzą wręcz, że sztuczne kremy zaburzają ten proces i nie należy ich w ogóle stosować, a po prostu po wieczornym oczyszczaniu pozwolić skórze samej się zregenerować.
Podczas nocnego spoczynku w czystym łóżku, wydziela się odpowiednia ilość sebum, a przez pory łatwiej wydostają się toksyny, proces ten nie jest niczym zaburzony. Skóra również sama doskonale się natlenia. Stosowanie kremów na noc, szczególnie tych niedobranych do rodzaju cery, skutkuje powstawaniem pryszczy, podrażnieniami.
Jeśli takie problemy występują, warto zastanowić się, czy nie lepiej zrezygnować z kremu na noc. Szczególnie jeśli problemem jest tłusta cera.
Dzięki nocom, podczas których nie stosujemy żadnych kremów i olejów, skóra wraca do pełnej równowagi i po kilku miesiącach nawet cera tłusta lub mieszana jest w znacznie lepszym stanie.
Dobierz odpowiednią pościel do spania
Aby pozwolić cerze doskonale się regenerować, potrzebna jest odpowiednia pościel. Warto skorzystać z naturalnych propozycji, czyli z pościeli bawełnianej. Jest łatwa do utrzymania w czystości, a jeśli mamy cerę tłustą lub mieszaną, w większym stopniu nadmiar sebum jest wchłaniany przez materiał.
Odprowadzany jest również nadmiar wilgoci. Dla osób z cerą alergiczną przydatne są pościele hipoalergiczne, w których nie gromadzi się kurz ze złuszczonego naskórka.
Na zakończenie nocnej pielęgnacji?
Poranek jest dopełnieniem nocnej pielęgnacji. Bez porannego rytuału cała praca włożona w oczyszczanie cery wieczorem może zostać zniweczona. Przede wszystkim coś, o czym zapomina wiele kobiet – rano twarz też trzeba myć! Nawet jeśli całą noc przeleżałyśmy w suchej, czystej pościeli i nie mogła się „pobrudzić”. W nocy skóra intensywnie wydzielała toksyny przez pory skóry.
Dlatego należy je dokładnie zmyć. Jeśli nie mamy zwyczaju myć twarzy rano, to przynajmniej warto przemyć ją hydrofilowym olejkiem myjącym. Mycie twarzy wodą stwarza pytanie, jakiej powinna być temperatury.
Najlepsza temperatura to woda letnia. Delikatnie pobudza i ułatwia działanie kosmetykom, podczas gdy zimna może je zaburzać, a gorąca nadmiernie wysusza cerę. Koniecznie sprawdź: co daje mycie twarzy wodą gazowaną!
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Maseczka z awokado – 4 najlepsze przepisy!
- Maseczka z żółtka na każdą cerę! poznaj ten [PRZEPIS!]
- Maseczka z drożdży – przepis i działanie! [SPRAWDŹ]
- Maseczka oczyszczająca z białka – poznaj przepis!
- Magiczna maseczka z aloesu [ZOBACZ] ten przepis!
- Maseczka z ziemniaka surowego na trądzik, włosy i zmarszczki!