Na co dzień wiele z nas (zwłaszcza mowa tutaj o kobietach) wyjątkowo mocno dba o pielęgnację swojego ciała, używając różnego rodzaju kremów, balsamów czy olejków. Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków i akcesoriów, które dosłownie robią furorę, jeśli chodzi o efekty ich stosowania.

Tym, którzy interesują się naturalną pielęgnacją, zapewne znana jest metoda szczotkowania ciała na sucho, która w ostatnim czasie stała się hitem i przynosi same korzyści. Sam masaż trwa zaledwie kilka minut i co najlepsze – może go wykonać każdy w swoim domowym azylu.

Ale do rzeczy – jakie właściwie efekty przynosi szczotkowanie ciała na sucho?

szczotkowanie ciała na sucho

Już po kilku tygodniach stosowania szczotki do ciała na sucho możemy zaobserwować pierwsze efekty, m.in. wygładzenie skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna i odmłodzona, co jest przecież bardzo ważne dla nas. Poprawia się także ukrwienie naszego ciała.

Po dłuższym czasie stosowania zabiegu obserwujemy dodatkowo całą masę korzyści, m.in. redukcję cellulitu, całkowite pozbycie się martwego naskórka, uniknięcie problemów z wrastającymi włoskami i zaczerwienioną skórą, złagodzenie wszelkich bólów stawów i mięśni, a także pobudzenie układu odpornościowego.

Szczotkowanie na sucho skutkuje lepszym zdrowiem oraz łagodzi stres i napięcie zgromadzone w całym ciele, przez co czujemy się lepiej psychicznie i fizycznie. Masaż ten, przynosi same korzyści i powinno go wykonywać coraz więcej osób.

Jaką szczotkę wybrać?

Pewnie większość początkujących osób staje przed dylematem, jak i gdzie wybrać odpowiednią szczotkę. Odpowiednia jakość i trwałość wykonania, ciekawy, pasujący do wnętrza design oraz wygoda w użytkowaniu to najważniejsze kryteria, którymi się kierujemy przy wyborze idealnego produktu dla nas.

Istotne jest również, z jakiego materiału jest wykonana szczotka i czy może być stosowana przez wegan. Produkt, który doskonale się broni i posiada wszystkie wymienione wyżej cechy to szczotka do szczotkowania na sucho.

Wygodny pasek do trzymania ułatwia wykonanie masażu, a naturalne włosie z włókna kaktusa agawy jest bardzo trwałe, co wpływa na długi okres używania szczotki.

Jak szczotkować ciało?

Szczotkowanie na sucho zaczynamy od dołu i wykonujemy ku górze (w stronę serca). Ramiona oraz nogi masujemy ruchami przypominającymi zamiatanie, a pozostałe części ciała, takie jak: brzuch, ramiona, pośladki, kolana i kostki – kulistymi ruchami.

Po masażu można nałożyć balsam czy olejek, który lubimy, dzięki czemu wcześniej wykonany masaż przynosi wówczas jeszcze lepsze efekty.

A co podczas kąpieli?

Biorąc prysznic czy korzystając z kąpieli, możemy również dbać o swoje ciało, przynosząc mu oczyszczenie i odprężenie. Łączymy w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Do tego relaksującego zabiegu potrzebujemy szczotkę do kąpieli oraz masażu całego ciała, która przynosi wiele korzyści dla organizmu.

Jej zadaniem jest m.in. złuszczenie martwego naskórka, poprawienie krążenia krwi i kojące działanie na cały organizm. Zabieg minimalizuje również zmęczenie i poprawia nasz sen, więc warto go stosować po całym dniu.

Przydatnym produktem, który powinien znaleźć się w łazience każdego z nas, jest wykonana w 100% z naturalnych surowców – dwustronna rękawica do kąpieli i peelingu ciała. Jest ona przeznaczona do codziennej pielęgnacji.

Efektywnie złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się przyjemna w dotyku i bardziej elastyczna. Rękawica pomaga także walczyć z cellulitem i poprawia krążenie krwi.

Troska o własne zdrowie fizyczne i psychiczne jest niezwykle ważna, a używanie produktów do pielęgnacji ciała przynosi same pozytywne efekty. Niesamowite, jak wiele możemy zrobić dla siebie, bez wychodzenia z domu czy czekania w kolejkach!

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.