Złoty pierścionek zaręczynowy to klasyczny wybór, na który decyduje się znaczna część mężczyzn. Zachwyca nie tylko pięknem i szlachetnością, ale także doskonałą trwałością.
W ostatnim czasie popularność tradycyjnej barwy kruszcu ustępuje jego białej odmianie. Zanim zdecydujesz się na pierścionek z białego złota, zapoznaj się z jego charakterystyką.
Czym jest i jak powstaje białe złoto?
Spis treści
Pierścionek z białego złota znajduje się na liście marzeń niejednej kobiety. Tak efektowna biżuteria stanie się nie tylko znaczący symbolem miłości, ale także doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji. Wspomniany kruszec to stop tradycyjnego złota z niklem, palladem, srebrem lub cynkiem.
Domieszka wspomnianych metali zapewnia mu zachwycającą barwę. Jeśli chodzi o trwałość, najlepsze będzie złoto palladowe. Jest ono dość trudne w obróbce, dlatego może być także kosztowne. Utworzenie stopu to jednak nie koniec, ponieważ większość biżuterii wciąż posiada słomkowy kolor.
Kolejnym etapem jest pokrycie jej cienką warstwą rodu, która zapewni srebrzystobiały połysk. Z czasem nałożona powłoka może zacząć się ścierać. Wizyta u specjalisty, który ją odnowi, pozwoli na odzyskanie perfekcyjnej prezencji.
Podczas zakupów należy uważać na pierścionki, w których skład wchodzi nikiel. Wspomniany pierwiastek często uczula, dlatego lepiej nie wręczać go alergikowi.
Pierścionek zaręczynowy z białego złota z kamieniami
Jakie kamienie szlachetne pasują do białego złota?
Skromny pierścionek zaręczynowy z białego złota ukoronowany przez odpowiednio dopasowany kamień szlachetny zrobi ogromne wrażenie na twojej drugiej połówce. W tym połączeniu doskonale zaprezentuje się ponadczasowy diament. Jego zdolność do odbijania światła i tworzenia wyjątkowych efektów optycznych wprawi was w zachwyt.
Nawet model z brylantem najmniejszych rozmiarów będzie znacznie lepszym wyborem niż pierścionek zaręczynowy białe złoto z cyrkonią. Kamień syntetyczny może stracić swój blask w wyniku matowienia, co znacząco wpłynie na wygląd biżuterii. Jeśli twoja ukochana lubi kolorowe ozdoby, postaw na klejnot o głębokiej barwie.
Doskonałą propozycją będzie rubin, który dodatkowo posiada niezwykłą symbolikę. Pomoże on w wyrażeniu szczerej miłości i pożądania. W połączeniu z białym złotem doskonale zaprezentują się także topaz, ametyst, szafir, szmaragd i oliwin.
Wybieranie pierścionka zaręczynowego – przydatne rady
Poszukiwania idealnego symbolu miłości mogą być czasochłonne i dość trudne. Istnieje jednak kilka prostych wskazówek, które mogą ułatwić ci ten proces. Przede wszystkim przed wybraniem się do jubilera należy sformułować swoje kryteria.
Pomoże ci w tym zrobienie dokładnego researchu, obejmującego podstawowe pojęcia z dziedziny jubilerstwa. Mogą one obejmować budżet, konkretny kruszec, styl lub rodzaj kamienia szlachetnego. Przedstaw wymagania specjaliście i zaoszczędź masę czasu na oglądanie jedynie interesujących cię modeli. Pamiętaj także o dobraniu odpowiedniego rozmiaru.
Możesz znaleźć go, mierząc biżuterię drugiej połówki suwmiarką lub zabierając ją ze sobą do specjalisty. Bądź ostrożny także przy wybieraniu sklepu. Upewnij się, że konkretny jubiler posiada certyfikaty i oferuje jedynie biżuterię wysokiej jakości. W końcu tak znaczący pierścionek musi zachować swoje piękno na długie lata.
Podobne tematy:
- Pierścionki zaręczynowe, połączenia z obrączkami i tradycje
- Wyjątkowy pierścionek zaręczynowy
- Kolorowe pierścionki zaręczynowe – 4 rodzaje kamieni szlachetnych
- Powiedziała TAK – wybieramy pierścionek zaręczynowy
- Jak uwiecznić moment zaręczyn na wideo?
- Przesądy ślubne – czy traktować je poważnie?
- Piękno ukryte w pierścionku z cyrkonią