Znasz opowieści na temat zaręczyn? Wyjątkowe wspomnienia dziadków, gdy babcia w miejsce bukietu róż dostała wiązankę własnoręcznie zerwanych maków. Wspomnienia rodziców, gdy schowali się przed deszczem w górskim schronisku.

Zdjęcia kuzynki, która zaręczyła się podczas spaceru po Polach Elizejskich. Zabawna wpadka wujka, który podczas oficjalnych oświadczyn w domu narzeczonej zorientował się, że pierścionek, jaki wręczył mu w pudełeczku jubiler, jest… za mały.

główne_pierscionki-zareczynowe-video

Takie opowieści w wielu rodzinach urosły do rangi prawdziwej legendy. A dlaczego by nie uwiecznić takiej chwili? Podpowiadamy, jak nagrać film, który stanie się pamiątką na długie lata. Zobacz!

Wyjątkowe pomysły na zaręczyny – dlaczego warto je uwiecznić na filmie?

Spis treści

Każde romantyczne oświadczyny stają się magicznymi wspomnieniami. Po latach małżonkowie chętnie opowiadają o nich dzieciom, a powrót do czasów młodości przypomina o początkach znajomości i pozwala na nowo uświadomić sobie, dlaczego właśnie zakochaliśmy się w tej osobie.

Wyjątkową pamiątką oświadczyn jest pierścionek, dlatego zawsze dobieraj go szczególnie starannie. Klasyczny złoty czy z białego złota? Bogato dekorowany, a może delikatny i subtelny? Zdobiony brylancikami, z diamentem czy innymi kamieniami szlachetnymi?

Dopasuj go do gustu swojej przyszłej narzeczonej. Piękne pierścionki zaręczynowe oferuje salon jubilerski ACLARI Diamonds. Znajdziesz w nim kolekcję modnej biżuterii ślubnej w wielu stylach.

Momenty szczęścia zawsze warto uwieczniać. Możecie przygotować film. Dzięki temu Wasze oryginalne pomysły na zaręczyny będą mogli poznać także inni. Nagraniem podzielicie się z najbliższymi i przyjaciółmi.

Włączycie je w czasie zapoznania rodziców bądź na weselu. Udostępnicie w mediach społecznościowych lub… zachowacie dla własnych dzieci i wnuków. Na krótkim filmiku doskonale będzie widać nie tylko olśniewający pierścionek zaręczynowy z diamentem, ale przede wszystkim twarze i reakcje zakochanych.

Wzruszenie w oczach narzeczonej, łzy szczęścia, przepełniony czułością uścisk lub pocałunek. Tych wszystkich emocji nie odda zwyczajne zdjęcie.

Jak się oświadczyć przed kamerą?

zareczyny

Marzy Ci się pamiątkowy film, ale zupełnie nie wiesz, jak się oświadczyć, aby moment ten pozostał tajemnicą dla wybranki? Obecność kamery rzeczywiście mogłaby zdekonspirować Twoje plany. Współczesna technika nieco ułatwia sprawę.

Już nie musisz zamawiać profesjonalnego kamerzysty, który zamknie w kadrze moment proszenia ukochanej o rękę. Dobrej jakości video z powodzeniem można nagrać za pomocą smartfona.

Pamiętaj jednak, że nietuzinkowe sposoby na zaręczyny, mogą nieco utrudniać wykonanie filmu. Zawsze upewnij się, czy ujęcia nie zostaną zasłonięte przez przypadkowych przechodniów, przejeżdżające samochody lub inne czynniki zewnętrzne, na które nie masz wpływu.

Łatwiej będzie Ci wykonać nagranie, gdy zaplanujesz romantyczne oświadczyny podczas kolacji czy wizyty w Waszej ulubionej knajpce. W plenerze realizacja zadania jest trudniejsza, ale oczywiście możliwa.

Zaręczyny – kiedy pamiątkowy film będzie idealny?

Zaplanowałeś już perfekcyjne zaręczyny? Kiedy pamiątkowy film będzie idealny? Dobrym pomysłem jest odwiedzenie miejsca, gdzie planujesz wręczyć swojej partnerce pierścionek i wykonanie nagrania próbnego. Pamiętaj, aby czas dopasować do godziny oświadczyn – jakość video po zmierzchu może być inna niż w południe.

Podczas wybierania miejsca na kamerę upewnij się, że w kadrze znajdzie się właściwa sceneria. Możesz wykorzystać także dwie lub trzy kamerki ustawione w różnych punktach.

Później będziesz montować swój pamiątkowy film zaręczynowy, co daje możliwość wybierania scen i przycinania, ale lepiej, aby korekty pozostały niewielkie. Chcesz przecież, aby całość była możliwie jak najbardziej spontaniczna, prawda?

Stwórz profesjonalny film z zaręczyn!

Sprawdzonym sposobem jest poinformowanie swojej drugiej połówki o ustawieniu kamery pod pretekstem zrobienia wspólnego zdjęcia. Dzięki temu nie trzeba szukać ukrytego miejsca i ryzykować, że nagranie będzie odbiegać jakością od oczekiwań. Koniecznie pamiętaj także o dźwięku.

W końcu słowa mają ogromną moc, a Ty nie chcesz stworzyć dzieła kina niemego. Przydatny będzie dodatkowy mikron ukryty np. w kieszeni marynarki. Zadbaj o szczegóły i oświadcz się swojej ukochanej!

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.