Jak poprawić wygląd paznokci? Czy wygląd Twoich paznokci nie zadowala Cię? bardziej podobają Ci się paznokcie Twoich koleżanek, a swoje najchętniej schowałabyś do kieszeni?

ZAPAMIĘTAJ! paznokcie są Twoją wizytówką, jeśli już dziś nie podoba Ci się ich stan i wygląd to prędzej czy później przyjdzie czas, że będzie za późno na ratunek! Źle wyglądające, zaniedbane i łamliwe paznokcie czasem bardzo ciężko odratować, popraw wygląd paznokci jeszcze dziś! Zaczynamy:

Stosowanie szklanego pilnika do paznokci

Nie ma sensu tracić czasu i pieniędzy na kiepskiej jakości i z niewiadomych materiałów pilniki do paznokci. W Twojej kosmetyczce musi się znaleźć szklany pilnik, tylko on zapobiegnie rozdwajaniu się płytki paznokcia, czego konsekwencją są później łamliwe paznokcie i wciąż odpryskujący się lakier!

Oliwa z oliwek na paznokcie

oliwa-zoliwek-na-paznokcie

Lekko podgrzej pół szklanki oliwy z oliwek i zanurz w niej paznokcie na 5-10 minut. Uważaj, aby się nie poparzyć! Następnie przygotuj różne oleje, bo czeka Cię teraz olejowanie paznokci!

Oliwę z oliwek możesz połączyć obojętnie z jakim olejem, który masz pod ręką, może to być olej lniany, olej kokosowy czy olej z pestek z winogron. Olejowanie paznokci zacznij od nacierania przyrządzonym ekstraktem skórki wokół paznokci a później same paznokcie… To jest to, co Twoje paznokcie kochają najbardziej!

Zapuszczanie paznokci

Jeśli paznokcie nie są zbyt silne, wciąż się łamią – to nie ma sensu zapuszczać ich na siłę, skróć je, niech odetchną, popraw ich kondycję stosując zabiegi wzmacniające paznokcie.

Teraz możesz spróbować zapuścić je nieco dłuższe, lecz bez przesady! Jeśli masz cienkie paznokcie lubiące się łamać, to nic je nie wskrzesi. Dobierz długość paznokci do ich stanu i wyglądu!

Skórki odsuwać czy wycinać?

odsuwanie-skorek-drewnianym-patyczkiem
Odsuwanie skórek drewnianym patyczkiem

Jasne, że odsuwać! wycinanie skórek wokół paznokcia to osłabianie go! skórki chronią macierz paznokci przed zarazkami, grzybami i bakteriami. Zanim zaczniesz odsuwać skórki, nawilż je i zmiękcz! Do odsuwania skórek wokół paznokcia stosuj drewniane patyczki!

Nałóż podkład, zanim pomalujesz paznokcie!

Nakładanie podkładu na paznokcie ochroni płytkę przed przebarwieniem się. Ciemne lakiery do paznokci mają to do siebie, że potrafią przenikać w strukturę płytki paznokcia, zostawiając na nich kolor. Stosując podkład, ochronisz płytkę przed przebarwieniami…

Jak poprawić wygląd paznokci? Suplementacja witaminą A i E

Warto wybrać się do apteki, aby znaleźć kapsułki z witaminą A oraz E, po otwarciu kapsułki możesz wysypać proszek bezpośrednio na paznokcie i skórki, aby wzmocnić je z zewnątrz. Taki suplement nie jest drogi, a potrafi doprowadzić paznokcie do całkiem zadowalającego wyglądu! No to do dzieła!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Zawsze miałam problem z utrzymaniem koloru na paznokciach, na szczęście jakiś czas temu odkryłam Semilac i zaczęłam sobie robić paznokcie hybrydowe. Trwałość jest genialna, bo utrzymują się nawet do trzech tygodni :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.