Pieluszkowe zapalenie skóry dokucza najczęściej między 7 a 12 miesiącem życia. Niestety, cały okres, kiedy maleństwo nosi pieluszkę, niesie za sobą ryzyko wystąpienia odparzeń. Mimo troskliwej opieki nie zawsze jesteśmy w stanie mu zapobiec.

Bardzo ważne jest więc, by wiedzieć, jak reagować, gdy zauważymy u dziecka czerwoną i popękaną skórę. Im szybciej zaczniemy działać, tym lepiej – zapobiegniemy w ten sposób rozwojowi infekcji, a także przyniesiemy maluszkowi ulgę, któremu doskwiera pieczenie i swędzenie skóry.

Czym jest pieluszkowe zapalenie skóry?

sudokrem

Pieluszkowe zapalenie skóry to nic innego jak stan zapalny skóry, rozwijający się w okolicach intymnych, do których pielucha przylega. Objawia się zaczerwienieniem i uszkodzeniem skóry, mogą pojawić się pęcherze, wysypka, krosty.

Skóra w dotyku jest ciepła, a dziecko odczuwa duży dyskomfort, co może sygnalizować płaczem lub widocznym niepokojem.

Jak dochodzi do powstawania odparzeń?

Najczęściej są one wynikiem nieprawidłowej higieny i zbyt rzadkiej zmiany pieluch. Zbyt długi kontakt skóry z moczem sprawia, że zaczynają namnażać się bakterie, które skórę uszkadzają.

Przyczyn pieluszkowego zapalenia skóry może być więcej, np. biegunka, antybiotykoterapia, niewłaściwy materiał pieluszki czy infekcja bakteryjna lub grzybicza skóry.

Jak poradzić sobie z odparzeniami?

Chyba każdy zgodzi się, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego bardzo ważna jest regularna zmiana pieluszek oraz dbałość o higienę. Chodzi o to, by po usunięciu zabrudzonej pieluszki, oczyścić okolice intymne dziecka, osuszyć, a następnie nałożyć na nie krem, który utworzy warstwę ochronną.

W tym celu warto sięgnąć po Sudocrem, który zawiera tlenek cynku o działaniu łagodzącym i zabezpieczającym.

Skład maści pozwala ją także stosować w celach leczniczych. Oznacza to, że jeśli zauważyliśmy, iż skóra maluszka jest zaczerwieniona, powinniśmy nałożyć na nią Sudocrem. Produkt przynosi pierwsze widoczne efekty już kilka godzin po zastosowaniu, a także przynosi dziecku ulgę.

Zawarty w nim alkohol benzylowy ma działanie znieczulające i dezynfekujące, a benozesan benzylu i cynamonian benzylu działają przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie oraz wszobójczo, pozwalając na szybkie rozprawienie się ze źródłem problemu. Ważną rolę odgrywa również lanolina, która działa natłuszczająco.

Odparzenia pod kontrolą

Sudocrem to produkt, który ma uniwersalne zastosowanie. Ponieważ jest hipoalergiczny, sięgnąć po niego mogą osoby nawet o wrażliwej skórze. Krem pomaga przy różnego rodzaju uszkodzeniach i stanach zapalnych skóry. Najczęściej stosowany jest jednak jako maść na odparzenia.

I trudno się temu dziwić, gdyż jest naprawdę skuteczny. Jego zaletą jest to, że może on służyć zarówno jako środek profilaktyczny, jak i leczniczy. Nie tylko odżywia i dezynfekuje on skórę, ale także przynosi maluszkowi szybką ulgę.

Krem jest prosty w aplikacji, wystarczy nanieść odrobinę produktu na koniuszek palca i rozprowadzić po danym obszarze skóry, aż do uzyskania przezroczystej barwy. Warto mieć na uwadze, by nie brać zbyt dużej ilości kremu, bo jest on bardzo wydajny.

Co ciekawe, jeśli pojawiły się odparzenia, można nakładać na nie maść tak często, jak to jest tylko potrzebne. Kremu nie można przedawkować i nie istnieją żadne limity jego używania. Jak długo przynosi ulgę i pomaga, tak długo dobrze jest go stosować.

Rodzic, który zauważy u swojego dzidziusia pieluszkowe zapalenie skóry, często jest przerażony. Nie jest to przyjemny widok, a dodatkowo szybko można się zorientować, że dziecko cierpi i przeżywa duży dyskomfort. W takich przypadkach nie warto jednak ulegać emocjom.

Najważniejsze jest działanie. To moment, w którym najlepiej jest sięgnąć po Sudocrem. To prawdziwy specjalista w walce z odparzeniami. Koi, odkaża, natłuszcza i wzmacnia procesy regeneracyjne skóry.

Produkt ten warto mieć zawsze pod ręką, gdyż cechuje się nie tylko skutecznością, ale też szybkością działania. A to w zmaganiach z oparzeniami jest bardzo ważne.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.