Chcesz poznać sposoby na ładny wgląd po czterdziestce? Starzejemy się każdego dnia, niezależnie od tego ile mamy lat. Z czasem zaczyna to być coraz bardziej widoczne.

Ale niektóre kobiety wyglądają olśniewająco długo po czterdziestych urodzinach. Jak udało im się tego dokonać i czy jest to wyłącznie kwestia dobrych genów?

Same geny to za mało

Nasze geny odpowiadają za predyspozycje oraz genetyczne uwarunkowania zaledwie w dziesięciu procentach. Oznacza to, ze ci, którym los pomógł obdarowując ich dobrymi genami, mają dobry start i większe szanse na to, by długo wyglądać młodo, ale to wciąż mało.

Jeśli ktoś pomimo dobrych warunków nie dba o siebie i swoje zdrowie to wkrótce będzie wyglądał znacznie starzej, bowiem znacznie większa część zależy od czynników środowiskowych.

A te w większości sami wybieramy. Mało kto, gdy jest młody myśli o starości, ale prawdą jest, że jeśli chce wyglądać młodo i być zdrowym, to musi o tym zacząć myśleć jeszcze na długo, zanim pojawią się pierwsze zmarszczki. Warto tego spróbować, z dużym prawdopodobieństwem nie jest jeszcze za późno.

Używki po czterdziestce? ehh raczej nie…

zycie-zaczyna-sie-po-czterdziestce
Życie zaczyna się po czterdziestce!!!

Rzucenie palenia papierosów jest pierwszą rzeczą, od jakiej trzeba zacząć w walce o zdrowy wygląd w wieku średnim. Papierosy bardzo postarzają, sprawiają, że cera żółknie, pogłębiają się zmarszczki, a zęby mocno się psują.

W najgorszych przypadkach niestety kończy się na ich utracie, co dodaje wiele lat do prawdziwego wieku. Wszytko dlatego, że palenie wypłukuje witaminę C z organizmu.

W rezultacie obniża się odporność, a naczynia krwionośne obkurczają się i kruszeją. Cera staje się szara, mało odżywiona, wysuszona, szybko pojawiają się zmarszczki.

Ponadto papierosy to źródło szkodliwych metali ciężkich, odpowiedzialnych za błyskawiczne starzenie się organizmu. Kto pali papierosy, niestety nie może liczyć na zdrowy i młody wygląd po czterdziestym roku życia.

Nadmierna ilość kosmetyków

Znamy to – większość łazienkowych półek ugina się pod naporem kosmetyków. Są różne – do twarzy i ciała. Oczywiście nie może wśród nich zabraknąć kosmetyków do makijażu.

Wiele z kobiet nie wyobraża sobie wyjścia gdziekolwiek bez makijażu, a niektóre nawet nakładają go na noc i śpią w nim. Jest to prosta droga do sprawienia, że skóra kobiet trzydziestoletnich wygląda już na należącą do sporo starszych koleżanek.

Kosmetyki utrudniają proces regeneracji skóry

Dlatego zawsze należy je zmywać. Częste stosowanie makijażu powoduje również konieczność zastosowania specjalnych zmywaczy. Te z kolei są w większości na bazie alkoholu lub nawet nafty.

Dobrze zmywają makijaż, ale wysuszają skórę. Wysuszenie zaś powoduje zmarszczki. Wiele ze współczesnych kosmetyków zawiera również w swoim składzie trujące składniki, takie jak metale ciężkie.

Ołów lub rtęć znajduje się w niewielkich ilościach nawet w kosmetykach, które są produkowane przez znane firmy wysokiej jakości.

kobieta-po-czterdziestce
Jak dobrze wyglądać po czterdziestce ?

Mają zapobiegać zbrylaniu się pudrów lub tuszów do rzęs i jak najdłużej zachować ich odpowiednią konsystencję. Najważniejszą kwestią jest minimalizm i stosowanie kosmetyków, które są dobrej jakości oraz jak najbardziej naturalne. Jeśli nie musisz robić makijażu, to po prostu go nie rób.

Aktywny węgiel

Węgiel to jeden z najsilniejszych antyoksydantów w naturze. Stosuje się go do oczyszczania wody, ale jest również idealnym kosmetykiem, pozwalającym usunąć wszystkie zanieczyszczenia, ale również toksyny z organizmu.

Tak się składa, że spora ich część wydobywa się na zewnątrz przez skórę. Niewiele jest kosmetyków, które potrafią w takim stopniu co aktywny węgiel usunąć zanieczyszczenia i jednocześnie zahamować tworzenie się zmarszczek.

Aktywny węgiel z powodzeniem zastępuje większość kosmetyków, również peeling. Doskonale zmywa makijaż, jednak trzeba uważać, by nie dostał się do oczu lub nosa, ponieważ podrażnia błonę śluzową. Zobacz jak zrobić czarną maskę z węgla aktywnego do twarzy!

Pamiętaj o newralgicznych miejscach

Wiek kobiety zdradzają najbardziej dwie części jej ciała – są to dłonie i szyja. Wiele jest kobiet które, chociaż mają ładną, zadbaną buzię, to niestety efekt psuje właśnie obwisła skóra na szyi, zmarszczki na dekolcie oraz zniszczone dłonie.

Aby wyglądać młodo, nie należy poświęcać uwagi wyłącznie twarzy – jest ona ważna, ale nie najważniejsza. Rozwiązaniem jest zastosowanie dobrych kremów do rąk, a przy stosowaniu kosmetyków do twarzy nie zapominajmy również o szyi i dekolcie.

Również jeśli decydujemy się na wykonanie zabiegów odmładzających na przykład mezoterapię igłową warto, aby nie ograniczała się jedynie do twarzy, ale również została wykonana także na szyi. Koniecznie sprawdź jak wróżyć z dłoni!

Energia młodości

W zachowaniu zdrowego wyglądu istotne są również dieta i aktywność fizyczna. Warto zwrócić uwagę szczególnie na ćwiczenia pochodzące ze wschodu.

Joga, tai chi, chi kung, czy sześć tybetańskich ćwiczeń pobudzają meridiany człowieka

Azjaci wierzą, że człowiek rodzi się z określonym zasobem energii, który w czasie życia kurczy się. Dlatego w pewnym momencie kolokwialnie mówiąc: dziadziejemy. Ćwiczenia zaproponowane przez nich mają na celu utrzymanie kanałów energetycznych drożnych, tak by poziom energii nie spadał i zapewniał długą młodość.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!