Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zapomniał imienia ulubionego aktora, nazwy ostatnio obejrzanego serialu czy numeru swojego telefonu. Przyczyn braku pamięci można się dopatrywać w przemęczeniu i przebodźcowaniu.

Warto jednak pamiętać, że wraz z upływem czasu organizm się starzeje i płata nam niemałe figle. W efekcie czego coraz częściej pojawiają się problemy z pamięcią i skupieniem.

Chcesz poprawić swoją pamięć i wspomóc funkcjonowanie układu nerwowego? Podpowiadamy, jak utrzymać witalność umysłową poprzez odpowiednią suplementację.

Suplementacja sprawdzonym sposobem na dobrą pamięć

Suplementy-na-pamiec

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę pamięci jest zbilansowana dieta. Kluczowa jest także aktywność fizyczna i umysłowa. Zdarza się jednak, że nawet najbardziej zrównoważona dieta nie zawsze dostarcza organizmowi niezbędnych wartości.

W takich sytuacjach warto sięgnąć po suplementy diety, które regularnie stosowane, uzupełnią brakujące w organizmie witaminy i mikroelementy. Jakie substancje, wpływające na skupienie, powinny znaleźć się w składzie suplementów na pamięć?

  • Ekstrakt z korzenia żeń-szenia – przyczynia się do zmniejszenia uczucie zmęczenia, a także wspiera utrzymanie prawidłowych funkcji poznawczych;
  • Ekstrakt z guarany – pomaga utrzymać witalność umysłową;
  • Ekstrakt z różeńca górskiego – korzystnie wpływa na wydajność pracy i wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego.

W przypadku braku poprawy po odpowiedniej suplementacji – zaleca się wizytę u specjalisty, który przyjrzy się problemowi i zleci szereg badań.

Kiedy sięgnąć po suplementy na pamięć?

Problemy z pamięcią zazwyczaj przypisuje się osobom starszym, które z uwagi na ich wiek, miewają problemy z przypominaniem sobie rzeczy i łączeniem faktów. Nic bardziej mylnego!

Suplementy na pamięć przydadzą się również osobom młodszym, które na skutek stresu, przemęczenia i długich godzin przed komputerem – zmagają się z rozkojarzeniem, utratą skupienia i brakiem zdolności zapamiętywania. Po takie rozwiązanie warto sięgnąć, gdy pojawią się:

  • problemy z zapamiętywaniem codziennych informacji;
  • kłopoty z uczeniem się na pamięć;
  • trudności z pamięcią krótkotrwałą.

Suplementy na pamięć i skupienie przydadzą się również uczniom, studentom oraz wszystkim osobom w okresie wzmożonej nauki i wysiłku umysłowego.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.