Terminale płatnicze ułatwiają pracę przedsiębiorcom, usprawniają obsługę klientów i oferują znacznie więcej funkcji niż tylko przyjmowanie płatności. Dlaczego warto zainstalować terminal w przedsiębiorstwie?

Terminale płatnicze, które przyjmują wyłącznie płatności kartą, to już rzadkość. Nowoczesne, bezprzewodowe, przenośne terminale płatnicze z dotykowym ekranem pozwalają na dokonywanie płatności telefonem komórkowym oraz BLIK-iem, a także na doładowanie telefonów i wypłacanie gotówki – jak bankomaty!

Terminale płatnicze – dlaczego warto zainstalować je w firmie?

terminal-platniczy

Terminale płatnicze dają szereg korzyści nie tylko klientom, ale także przedsiębiorcom. Dzięki nim nie ma ryzyka przyjęcia fałszywych banknotów, konieczności trzymania gotówki w kasie i potrzeby wożenia utargu do banku.

Płatności bezgotówkowe pozwalają także skrócić kolejki, ponieważ transakcje kartą płatniczą – zwłaszcza zbliżeniowe, gdy nie ma konieczności wpisywania PIN-u – trwają zaledwie kilka sekund. Klienci cenią sobie oszczędność czasu i komfort oraz wygodę, jaką daje płatność „plastikiem”.

Konsumenci twierdzą także, że punkty handlowo-usługowe oferujące płatności bezgotówkowe postrzegane są przez nich jako nowoczesne i przyjazne klientom. Konsumenci skłonni są wydawać w nich większe kwoty, częściej robić zakupy i polecać dany punkt znajomym.

Przedsiębiorcy, którzy oferują płatność „tylko gotówką”, narażają swoich klientów na wiele niedogodności. Użytkownicy kart muszą wówczas szukać najbliższego bankomatu, by wypłacić gotówkę, a następnie wrócić do danego sklepu. Często wybierają wtedy konkurencyjną firmę, w której terminal płatniczy jest dostępny.

Na brak urządzeń płatniczych skarżą się przede wszystkim klienci warzywniaków, targów i bazarów. Trudności w płaceniu kartą mają również często klienci firm transportowych czy zamawiający usługi np. hydraulika, czy elektryka. Terminale płatnicze nie zawsze obecne są w gabinetach lekarskich oraz fryzjersko-kosmetycznych. Coraz częściej pojawiają się jednak w restauracjach i sklepach – także tych niewielkich, osiedlowych.

Darmowe terminale płatnicze

W Polsce działa program o nazwie Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji kartą.

To znaczne udogodnienie dla właścicieli firm, którzy często obawiają się kosztów związanych z instalacją i użytkowaniem urządzeń. Co ciekawe, terminale typu smart po 12 miesiącach przechodzą bezpłatnie na własność użytkownika.

Nowoczesne urządzenia typu smart gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa i akceptują płatności najpopularniejszymi rodzajami kart, czyli kartami Visa, Mastercard, Diners, JCB, UPI oraz płatności smartfonem i systemem BLIK.

Nowoczesne terminale typu smart są bezprzewodowe i przyjazne w obsłudze. Posiadają wytrzymałą baterię, która pozwala na przeprowadzenie nawet do 200 transakcji i umożliwiają przechowywanie elektronicznych potwierdzeń transakcji.

Dzięki temu nie trzeba kupować papieru do terminala. Urządzenia posiadają dotykowy ekran i połączenie przez Wi-Fi lub GSM.

Instalacja terminala płatniczego ma mnóstwo zalet. Jedną z głównych korzyści jest zadowolenie klientów!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.