Terminale płatnicze ułatwiają pracę przedsiębiorcom, usprawniają obsługę klientów i oferują znacznie więcej funkcji niż tylko przyjmowanie płatności. Dlaczego warto zainstalować terminal w przedsiębiorstwie?

Terminale płatnicze, które przyjmują wyłącznie płatności kartą, to już rzadkość. Nowoczesne, bezprzewodowe, przenośne terminale płatnicze z dotykowym ekranem pozwalają na dokonywanie płatności telefonem komórkowym oraz BLIK-iem, a także na doładowanie telefonów i wypłacanie gotówki – jak bankomaty!

Terminale płatnicze – dlaczego warto zainstalować je w firmie?

terminal-platniczy

Terminale płatnicze dają szereg korzyści nie tylko klientom, ale także przedsiębiorcom. Dzięki nim nie ma ryzyka przyjęcia fałszywych banknotów, konieczności trzymania gotówki w kasie i potrzeby wożenia utargu do banku.

Płatności bezgotówkowe pozwalają także skrócić kolejki, ponieważ transakcje kartą płatniczą – zwłaszcza zbliżeniowe, gdy nie ma konieczności wpisywania PIN-u – trwają zaledwie kilka sekund. Klienci cenią sobie oszczędność czasu i komfort oraz wygodę, jaką daje płatność „plastikiem”.

Konsumenci twierdzą także, że punkty handlowo-usługowe oferujące płatności bezgotówkowe postrzegane są przez nich jako nowoczesne i przyjazne klientom. Konsumenci skłonni są wydawać w nich większe kwoty, częściej robić zakupy i polecać dany punkt znajomym.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak zarobić dodatkowe pieniądze - sprawdź te sposoby

Przedsiębiorcy, którzy oferują płatność „tylko gotówką”, narażają swoich klientów na wiele niedogodności. Użytkownicy kart muszą wówczas szukać najbliższego bankomatu, by wypłacić gotówkę, a następnie wrócić do danego sklepu. Często wybierają wtedy konkurencyjną firmę, w której terminal płatniczy jest dostępny.

Na brak urządzeń płatniczych skarżą się przede wszystkim klienci warzywniaków, targów i bazarów. Trudności w płaceniu kartą mają również często klienci firm transportowych czy zamawiający usługi np. hydraulika, czy elektryka. Terminale płatnicze nie zawsze obecne są w gabinetach lekarskich oraz fryzjersko-kosmetycznych. Coraz częściej pojawiają się jednak w restauracjach i sklepach – także tych niewielkich, osiedlowych.

Darmowe terminale płatnicze

W Polsce działa program o nazwie Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą otrzymać do trzech darmowych terminali płatniczych i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji kartą.

To znaczne udogodnienie dla właścicieli firm, którzy często obawiają się kosztów związanych z instalacją i użytkowaniem urządzeń. Co ciekawe, terminale typu smart po 12 miesiącach przechodzą bezpłatnie na własność użytkownika.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Czy warto aplikować na mieszkania TBS?

Nowoczesne urządzenia typu smart gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa i akceptują płatności najpopularniejszymi rodzajami kart, czyli kartami Visa, Mastercard, Diners, JCB, UPI oraz płatności smartfonem i systemem BLIK.

Nowoczesne terminale typu smart są bezprzewodowe i przyjazne w obsłudze. Posiadają wytrzymałą baterię, która pozwala na przeprowadzenie nawet do 200 transakcji i umożliwiają przechowywanie elektronicznych potwierdzeń transakcji.

Dzięki temu nie trzeba kupować papieru do terminala. Urządzenia posiadają dotykowy ekran i połączenie przez Wi-Fi lub GSM.

Instalacja terminala płatniczego ma mnóstwo zalet. Jedną z głównych korzyści jest zadowolenie klientów!

Warto przeczytać:

2 Udostępnień
(1głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.