Traganek to jedno z mniej znanych szerszemu gronu ziół, które stanie się popularne w roku 2016 ze względu na właściwości prozdrowotne.

Traganek pochodzenie i historia

Traganek pochodzi oryginalnie z Azji. Wygląda bardzo niepozornie, z wyglądu przypomina nasz rodzimy krwawnik, choć posiada kwiaty w innym kolorze.

Z łatwością mógłby zostać wzięty za zwykły chwast przez mało rozeznaną osobę. Najbliżej spokrewniony jest z rośliną o nawie lukrecja i z… groszkiem.

traganek-super-food

Ze względu na swoje właściwości od wielu lat był tradycyjnie stosowanym lekarstwem w medycynie chińskiej. Traganek jako jedne z nielicznych ziół smakuje wyjątkowo dobrze, jest słodkie.

Dzięki temu stał się przyprawą dodawaną do wielu dań, także deserów. Zioło to może być spożywane na surowo lub w formie proszku czy po ususzeniu jako herbatka. Najwięcej korzystnych właściwości ma jednak oczywiście w formie najbardziej naturalnej, czyli jako zielona łodyga.

Niezwykłe właściwości Traganka

Traganek to jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków i ziół wzmacniających. Bardzo skutecznie stymuluje układ odpornościowy do walki z drobnoustrojami i chorobami. Do tego stopnia, że jest uważany za jedno z remedium na nowotwory.

Dzięki niemu wzmożone jest wytwarzania limfocytów T, jak również komórek NK i makrofagów. Zauważono, że regularnie stosowany przez osoby chore na nowotwory poddające się naświetlaniom, jest w stanie chronić szpik kostny przed działaniem szkodliwej dla organizmu chemii.

Oprócz tego jednocześnie wykazano jego zaskakujące działanie ochronne na jeden z ważniejszych narządów, czyli na wątrobę. Oczywiście bardzo skuteczny jest również w prozaicznych chorobach jak choćby zwykłe przeziębienie, czy grypa.

Jednocześnie pomaga w komfortowych warunkach znieść okres rekonwalescencji ponieważ uspokaja oraz zwiększa apetyt, który po chorobie bywa wciąż jeszcze obniżony, a zdrowa dieta jest niezbędna do odzyskania pełni sił.

Traganek jest także znany ze swoich właściwości regulujących ciśnienie krwi. Wzmacnia cały system krwionośny.

Najwyższy czas by poznać kolejne superfoods które mogą mieć kolosalny wpływ na Twoje życie, są to między innymi: Tradycyjna hawajska sałatka POKE która daje mocnego witaminowego kopa, alternatywny dla ziemniaków maniok, Jukka która ma właściwości antyseptyczne i anty-zapalne, Acerola która została na całym świecie okrzyknięta jako owoc posiadający najwięcej witaminy C, warto też poznać właściwości Pochrzynu który wykorzystuje się nawet w leczeniu bolesnej miesiączki.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.