Jak zapomnieć o byłym chłopaku? na pewno nie jest to łatwe ani zabawne. Nie jest też bezbolesne i z pewnością trochę potrwa. Rozstanie jest ciężkie, a zapominanie o kimś cięższe. Być może poniższe wskazówki pomogą ci przejść przez to trochę łatwiej.

Był twoim Romeo, a ty jego Julią? Myślałaś, że to ten jedyny, z którym będziesz żyła długo i szczęśliwie.

Chciałaś opowiedzieć wnukom wasze love story, ale zanim się obejrzałaś, nadszedł czas rozstania.

Nie jest łatwo przez to przejść, ale jak to mówią: „lepiej być samemu niż z byle kim”. Więc, jak sobie poradzić? Jak zapomnieć o byłym chłopaku? czas się odkochać!

Nie wstydź się płakać

Spis treści

Nie wiesz jak zapomnieć o byłym chłopaku i masz złamane serce, masz powód, żeby czuć się źle. Jesteś w danym momencie smutna i niech nikt nie każe ci się uśmiechać na siłę. Masz prawo tak się czuć.

Tak to już jest, że trzeba swoje wypłakać. Jeśli chcesz wtedy oglądać smutne filmy czy zajadać się czekoladą, zrób to!

Zaakceptuj sytuację

Kiedy fazę płaczu będziesz miała już za sobą, przyjdzie czas na akceptację. Musisz się pogodzić z faktem, że wasz związek to przeszłość. Jeśli wciąż będziesz miała nadzieję, że pewnego dnia znów będziecie razem, nie będziesz w stanie ruszyć naprzód.

Jak zapomnieć o chłopaku? unikaj z nim kontaktu!

smutna dziewczyna leży na trawie

Pod żadnym pozorem nie szukaj z nim kontaktu, to może przynieść więcej złego niż dobrego. Z początku może to wyglądać na niewinną pogawędkę – zaprasza cię na kawę, a ty nie widzisz w tym nic złego.

Z czasem zaczniecie w rozmowach wracać do tego, co było. Nie daj się zwieść temu, jak dobrze się znacie, nie wyniknie z tego nic dobrego.

Niektórzy starają się zostać przyjaciółmi, ale nie zawsze się to udaje. Najlepiej się odciąć od przeszłości i zacząć życie na nowo.

Unikaj wspólnych miejsc

Ciężko będzie o nim zapomnieć jeśli spędzasz czas w waszych ulubionych miejscach. Unikaj otoczenia, które ci się z nim kojarzy.

Oczywiście, jeśli razem pracujecie lub chodzicie do tej samej szkoły, nie będziesz w stanie całkowicie go uniknąć, ale poza szkołą czy pracą znajdź sobie nowe miejsca do spędzania czasu.

Jak zapomnieć o byłym? rozerwij się!

piękna dziewczyna w lesie
Znajdę sposób aby zapomnieć o byłym chłopaku!

Rozrywka z pewnością pozwoli ci zapomnieć o nim znacznie szybciej. Umów się z koleżankami, baw się dobrze, zapisz się na siłownię czy fitness, wybierz się na wycieczkę i odkryj nowe pasje.

Tak długo jak masz zajęcie, nie będziesz myślała o rozstaniu i przestaniesz rozpamiętywać wasz związek.

Daj sobie trochę czasu

Wiadomo, że nie uda ci się całkowicie zapomnieć o byłym w ciągu jednej nocy. To proces długotrwały i będziesz miała te lepsze i gorsze dni.

Może się zdarzyć, że jakaś najmniejsza nawet rzecz przypomni ci o nim, jednak z czasem będzie się to powtarzać rzadziej.

Musisz być silna, by do niego nie napisać ani zadzwonić. Poradzisz sobie! Pamiętaj, by spędzać dużo czasu z przyjaciółmi i być otwartą na nowe znajomości.

Przeczytaj również: Jak uwieść faceta? Poznaj 5 przydatnych wskazówek

To, jak zapomnieć o byłym wcale nie jest trudne! musisz tylko tego chcieć…!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

3 KOMENTARZE

  1. Mąż wyprowadził się z domu po 6 latach małżeństwa. Nie obchodziło go że mnie rani, nie miał zamiaru niczego naprawiać. Chociaż wcześniej cały czas mówił że jest mu ze mną dobrze. I co zrobilam? Zamówiłam na niego rytuał miłosny, a on wrócił mówiąc ze wcześniej nie był sobą. Jesteśmy znowu razem i żywię nadzieję że już się to nie zmieni.

  2. mnie najbardziej podoba się to, żeby się rozerwać i dać sobie trochę czasu. Ale też dla mnie super pomysłem było kupienie książeczki Jak zapomnieć eksa. Zrobiłam wszystkie ćwiczenia. Fakt nie obyło się bez łez i smutku, ale też pojawił się śmiech. To było dla świetnym sposobem, żeby zamknąć jeden rozdział i iść dalej.

  3. jak zapomnieć o byłym kiedy on wciąż próbuje nawiązać ze mną kontakt?? przecież nie ucieknę na księżyc :///

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.