My kobiety znacznie częściej cierpimy na różnego rodzaju dolegliwości. Szereg nieprzyjemnych schorzeń dopada wyłącznie nas. Każdego miesiąca zmagamy się z nieprzyjemnym zespołem napięcia przedmiesiączkowego, a następnie przez kilka dni męczą nas bóle brzucha i krzyża.

Dodatkowo drażliwość wywołana trwającą stale burzą hormonalną, sprawia, że uprzykrzamy życie nie tylko swoim partnerom, ale przede wszystkim sobie.

Do tego znacznie częściej jesteśmy narażone na wystąpienie dolegliwości intymnych, a i menopauza bywa wykańczająca, zarówno psychiczni jak i fizycznie.

Jak zatem radzić sobie z trudnościami, które spotykają każdą kobietę tak, aby w dalszym ciągu sprawdzać się w roli matki, żony, bizneswoman, pani domu i wyjątkowej kochanki? Możesz sięgnąć po zioła, a jakie, pokażę Ci poniżej.

Niepokalanek mnisi na bolące piersi

Spis treści

Bolące piersi to jeden z częstszych symptomów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. U niektórych kobiet piersi stają się tak wrażliwe, że ból powoduje nawet, noszenie ciaśniejszej bielizny. Aby znacząco zredukować bolesność piersi, powinnaś sięgnąć po niepokalanka mnisiego.

niepolakanek-mnisi
Niepokalanek mnisi

Zioło to doskonale się sprawdza w różnego rodzaju dolegliwościach kobiecych. Jeśli więc dokucza Ci bolesność piersi, powinnaś na kilka dni przed spodziewaną miesiączką sięgnąć po napar z niepokalanka mnisiego.

Niepokalanek mnisi ma doskonały wpływ na gospodarkę hormonalną. Dzięki wysokiej zawartości diterpeny stabilizuje poziom prolaktyny, która w dużej mierze odpowiada za występowanie dolegliwości charakterystycznych dla PMS.

Tym samym niepokalanek mnisi sprawdzi się również w przypadku nadmiernego rozdrażnienia, zarówno tego, które towarzysz nam na kilka dni przed okresem, jak i tym, które dotyka kobiety przechodzące menopauzę. Jednak w przypadku rozdrażnienia możesz wypróbować również innych metod.

Niezwykle skuteczne są kąpiele ziołowe. Dodając do wanny wypełnionej gorącą wodą napar z takich ziół jak rumianek, jałowiec czy majeranek zapewnisz sobie wyciszenie i uwolnisz się od napięcia.

Zioła na bóle podczas miesiączki

Jeśli podczas miesiączki dokuczają Ci silne bóle brzucha, to doskonale wiesz, że nie da się wtedy sprawnie funkcjonować. Godziny w pracy dłużą się w nieskończoność, a nawet najprostsze czynności wydają się zdecydowanie przekraczać nasze możliwości.

Oczywiście, możesz sięgnąć po dostępne na rynku środku przeciwbólowe i rozkurczające, jednak czy jest sens każdego dnia faszerować się chemią?

bole-podczas-miesiaczki

Za ból w trakcie menstruacji odpowiedzialne są skurcze mięśni gładkich (z nich zbudowana jest m.in. macica). Charakterystyczne dla nich są powolne ruchy, które stopniowo się nasilają i bardzo powoli przechodzą. Na rynku dostępnych jest wiele ziół, które wykazują działanie rozkurczające.

Możesz sięgnąć po krwawnik pospolity, korzeń tataraku albo nawłoć czy babkę lancetowatą. Możesz te zioła stosować osobno lub dowolnie połączyć. Będziesz zaskoczona, że zioła potrafią znacznie szybciej rozprawić się z nieprzyjemnymi dolegliwościami intymnymi niż popularne leki.

Nasiadówki ziołowe na dolegliwości intymne

Ze względu na znacznie krótszą cewkę moczową i bliską odległość od pochwy do odbytu kobiety znacznie częściej cierpią na różnego rodzaju dolegliwości intymne. Najczęściej zmagamy się z zakażeniem bakteryjnym i grzybiczym.

Tego typu zakażeniom, często towarzyszy świąd i pieczenie, które jest niezwykle dokuczliwe. Objawy te utrudniają normalne funkcjonowanie i całkowicie przekreślają (na czas choroby) nasze życie erotyczne.

W przypadku tego typu dolegliwości powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza. Jeśli jednak dopiero oczekujesz wizyty, ulgę mogą Ci przynieść zioła i ziołowe mieszanki. W przypadku bardzo dokuczliwych zakażeń powinnaś zastosować nasiadówki ziołowe.

bole-menstruacyjne

Powinnaś sięgnąć po zioła o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym (bez konsultacji z lekarzem nie będziesz wiedziała, co wywołało świąd i pieczenie), a także kojącym i nawilżającym. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się objawów, ale przede wszystkim wyniszczysz część drobnoustrojów odpowiedzialnych za dolegliwości.

Przepis na napar do przemywania stref intymnych

Kolejną propozycją jest przygotowanie naparu do przemywania stref intymnych. Wariant ten jest polecany przy mniej dokuczliwych dolegliwościach. Aby przygotować taki napar, powinnaś do naczynia dodać korę dębu, liście szałwii, rumianek, pokrzywę i liście nagietka.

Całość należy zalać gorącą wodą i odstawić na około 15 minut pod przykryciem. Po przestudzeniu powinnaś przemywać tak przygotowanym naparem strefy intymne, aby pozbyć się pieczenia i świądu.

Zioła na PMS i infekcje intymne

Jak widzisz, to, że jesteśmy kobietami, wcale nie znaczy, że mamy każdego miesiąca zmagać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami towarzyszącymi zespołowi napięcia przedmiesiączkowego.

Wykorzystując odpowiednie zioła, możemy ulżyć sobie we wszystkich schorzeniach, tak abyśmy nigdy więcej nie musiały zwalniać tempa.

A gdy dopadnie Cię infekcja, również możesz sięgnąć po zioła, które znacząco złagodzą objawy. Jednak musisz pamiętać, że w przypadku infekcji, konieczna będzie wizyta u lekarza.

Dodatkowo powinnaś pamiętać, że w przypadku dolegliwości intymnych, leczenie powinien podjąć również Twój partner, ponieważ w przeciwnym razie, cały czas będziesz chorować…

Warto przeczytać:

0 Udostępnień