Dziś w artykule przedstawiamy 4 najlepsze i sprawdzone domowe sposoby na wągry! Żyjemy w czasach, kiedy to nasz wygląd odgrywa ogromną rolę w naszych relacjach zawodowych, prywatnych, ale również samopoczuciu związanym z pewnością siebie.
Dlatego też każdy chciałby wyglądać jak najlepiej, przeszkodą ku temu są z pewnością niechciane defekty skórne występujące pod różnymi postaciami, dosyć często spotykaną i znienawidzoną formą defektów są wągry.
Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: Najlepsze plastry na wągry
Często walkę z nimi podejmujemy w gabinetach kosmetycznych, jednak warto wiedzieć, iż równie skuteczne a czasem nawet skuteczniejsze są domowe sposoby na wągry.
Zaskórniki, czy też inaczej wągry – powstają w wyniku zatkania ujścia mieszka włosowego. Mogą być one niewielkie, ledwo zauważalne na twarzy. Czasem jednak w ich obrębie tworzy się stan zapalny i w efekcie dochodzi do pojawienia się dużej, wypukłej krosty.
Wągry występują znacznie częściej u osób z tłustą cerą; niekiedy są to zmiany dosyć kłopotliwe, pojawiają się na twarzy, szczególnie kłopoty sprawiają wągry na nosie, gdzie bardzo rzucają się w oczy!
Zaskórniki tworzą się, kiedy skóra produkuje zbyt dużo łoju. Nadmiar łoju w połączeniu z brudem, a także martwymi komórkami rogowymi naskórka powoduje bowiem zatkanie ujścia mieszka.
W rezultacie prowadzi to do powstania wągrów. Często są one widoczne w postaci czarnych punkcików, ale jest to skutek utlenienia się czopu rogowego zaskórnika.
Niestety usunięcie wągrów wymaga cierpliwości a także czasu, przydatne będą tutaj domowe sposoby na wągry!
Poniżej prezentujemy najskuteczniejsze domowe sposoby na wągry:
Maseczka na wągry z żelatyny
Spis treści
Aby zrobić maseczkę z żelatyny, potrzebujesz takich składników jak:
- 2 łyżki mleka,
- 1 łyżka żelatyny.
Wymieszaj składniki ze sobą oraz podgrzej je, aż do momentu kiedy żelatyna się rozpuści.
Gdy odrobinę ona ostygnie, nanieś mieszankę na miejsce z zaskórnikami. Kiedy ta całkowicie wyschnie (po czasie ok. 10-15 minutach), delikatnie podważ oraz oderwij – tak samo, jak plaster na wągry.
To jest bardzo popularny sposób, aby pozbyć się zaskórników. Nie należy jednak zrażać się nieco nieprzyjemnym zapachem, z którym to możemy spotkać się podczas tego zabiegu, który to jednak jest przede wszystkim skuteczny i umożliwia nam pozbycie się niechcianych zaskórników.
Maseczka na wągry z sody
Maseczka z sody oczyszczonej to także jeden z najbardziej znanych i popularnych sposobów na wągry. Wymieszaj w miseczce:
- 1 łyżeczkę sody
- 1 łyżeczkę wody
Taką oto papkę nałóż na miejsca, w których to masz wągry. Po upłynięciu 15 minut zmyj ciepłą wodą – maseczkę korzystnie jest zmywać kolistymi ruchami, co dodatkowo zadziała na skórę jako peeling.
W przypadku skóry wrażliwej należy być delikatnym i ostrożnym, aby nie wystąpiły niechciane podrażnienia.
Maseczka z węgla aktywnego
Czarna maska na wągry to absolutnie hit jeśli chodzi o eliminowanie wągrów. Potrzebujesz następujących składników:
- 1-2 tabletki bądź 2 kapsułki węgla aktywnego,
- woda – konkretnie najlepiej przegotowana bądź filtrowana,
- opcjonalnie – olejek (kilka kropel) bądź łyżka jogurtu naturalnego.
- ceramiczna albo szklana miseczka,
Do maseczki z węgla aktywnego możesz dodać wodę, bądź ulubiony olejek do twarzy, jak np. ze słodkich migdałów, jogurt naturalny albo krem nawilżający.
Dzięki tym oto dodatkom łatwiej rozprowadzisz papkę na skórze.
Tuż przed samym zmyciem maseczki wykonaj delikatny masaż. Uzyskasz świetny efekt peelingujący.
Skóra po użyciu maseczki z węgla aktywnego jest matowa, odświeżona, natomiast pory są wyraźnie zwężone, z kolei ujścia gruczołów łojowych odblokowane.
Co więcej, maseczka z węgla aktywnego odtruje skórę z zanieczyszczeń cywilizacyjnych, jak np. metale ciężkie.
W przypadku cery problematycznej bądź tłustej (z dużą ilością zaskórników oraz wągrów) maseczkę możesz zmyć nawet po 15-30 minutach od momentu aplikacji. Przy cerze wrażliwej, a także skłonnej do podrażnień lepiej będzie nie przekraczać 15 minut.
Po wszystkim zmywamy maseczkę letnią/ciepłą wodą, osuszamy twarz oraz wklepujemy niewielką ilość swojego ulubionego nawilżającego kremu pielęgnacyjnego.
Maseczka z miodu na wągry
Kolejny sposób na wągry to maseczka z miodem, maseczka nie tylko dobrze eliminuje wągry, ale też świetnie pachnie i smakuje, ma się ochotę ją zjeść! Aby wykonać tę maseczkę, potrzebować będziesz:
- 1 łyżki miodu,
- 1 łyżki mąki,
- 1 łyżki gorącej wody.
Wymieszaj wszystko, a potem nałóż na twarz oraz zmyj po 15 minutach. Możesz także nałożyć sam miód (wybierz ten o niezbyt płynnej konsystencji).
Wmasuj go następnie w oczyszczoną skórę oraz zmyj po 20 minutach. Namawiamy też do mycia twarzy miodem – metoda ta bowiem świetnie oczyszcza, nie podrażnia, ale i sprawia, że skóra jest promienna.
Domowe sposoby na wągry są tanie, proste i efektywne!
Maseczki przedstawione powyżej są nie tylko skuteczne, ale też wykazują inne pozytywne działanie na cerę, aniżeli tylko cel główny, jakim jest usunięcie zaskórników.
Domowe sposoby na wągry z pewnością są skuteczne, tanie i proste, dlatego warto jest sięgać po takie rozwiązania. Należy wypróbować, która z metod, oraz dla kogo okaże się najskuteczniejsza, z efektów której będziemy najbardziej zadowoleni.
Stosowanie naturalnej pielęgnacji jest bardzo korzystne dla naszej cery i zdrowia, ale też portfela bowiem zazwyczaj koszty są mniejsze, aniżeli zakup specjalistycznych preparatów, które to niestety nie zawsze są skuteczne w swoim działaniu.
Aby cieszyć się piękną cerą, warto o nią dbać przez cały rok, aby móc się cieszyć jej zdrowym i pięknym wyglądem, tym samym oczywiście brakiem defektów…
Jeśli więc zauważasz u siebie problemy z wągrami – to koniecznie wypróbuj moje domowe sposoby na wągry i ciesz się zdrowym oraz pięknym wyglądem!
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Cera mieszana – jaki krem i jaki podkład stosować?
- Co powoduje smog i jak chronić cerę oraz włosy? SPRAWDŹ!
- Jednorazowe maseczki w saszetkach – [NOWOŚĆ] na półkach!
- Arnika i olej z arniki NR. 1 na rynku naturalnych lekarstw!
- Olej lniany – 9 właściwości, o których nie wiesz!
- 17 sposobów jak pozbyć się wągrów [PORADNIK] miesiąca!