Ile kalorii ma pączek ? Pączki to danie demonizowane, przedstawiane jako źródło i symbol dietetycznych błędów. Oczywiście pączki nie są wcale przykładnym daniem, ale jak się okazuje, nie królują wcale w rankingu najbardziej niezdrowych i kalorycznych dań.

Czy w pączku jest coś dobrego?

Pączek jest tworzony na bazie cukru i mąki przetworzonej, dlatego nie ma większych wartości odżywczych, a jedynie węglowodany. Ponadto pączki są smażone w oleju lub smalcu, co jeszcze dodatkowo czyni je niezbyt polecanymi.

Jednak zjedzenie pączka od czasu do czasu czy nawet raz w roku w tłusty czwartek nikomu nie zrobi większej krzywdy. Pączki są doskonałym sposobem na tak zwany cheat meal.

To określenie stosują osoby zdrowo odżywiające się, które od czasu do czasu w nagrodę chcą zjeść fast food lub jakieś słodycze. Posiłek taki nie może mieć więcej niż 1000 kalorii, ponadto wszystko jest dozwolone.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ile kalorii ma piwo

To sposób na większy dystans do siebie i swojego ciała. Wiele osób popada w obsesję zdrowego żywienia, co prowadzi do ortoreksji, czyli choroby psychicznej.

Ile kalorii ma pączek?

Powodem, dla którego pączki nadają się na cheat meal – jest fakt, że wcale nie posiadają wielkiej ilości kalorii, jak niektórzy się obawiają. Ile kalorii ma pączek? Zwykły pączek z marmoladą i lukrem ma 300 kalorii, zatem doskonale wpisuje się w zasadę cheat meal.

Najczęściej jeden pączek całkowicie zaspokaja ochotę na słodycze, oczywiście mowa tu o ludziach stosujących normalną dietę, nieuzależnionych od cukru. Kaloryczność pączków można znacząco obniżyć, piecząc je zamiast smażąc.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Ananas – kalorie

Wówczas jeden pączek posiada wartość energetyczną nawet o 100 kalorii niższą niż smażony w oleju lub smalcu, czyli około 200 kalorii. Nie przekracza to wartości energetycznej większości bułek zjadanych na śniadanie.

Pączki smażone, w dodatku podawane z czekoladą jako nadzieniem lub nią polane, jak również z dodatkiem posypki oczywiście będą o wiele bardziej kaloryczne. Jeden pączek będzie miał wartość 350 kalorii. Wystarczy jednak zrezygnować z nadmiernej ilości uzupełniaczy, by mieć czyste sumienie.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
(4głosów, średnia: 4,75 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.