Placki ziemniaczane – kalorie. Placki ziemniaczane to posiłek dla wszystkich, tych co jedzą, i tych, co nie jedzą mięsa. Uchodzą za zdrowe, sycące i niskokaloryczne danie.

Kaloryczna pułapka

Powszechny mit błędnie zakłada, że osoby, które nie spożywają mięsa, nie mogą być otyłe. Wręcz przeciwnie, są chude i wymizerniałe. Tymczasem w świecie wegetariańskim również znajdują się dietetyczne pułapki, dostarczające zawrotnej ilości kalorii.

Tak jest w przypadku placków ziemniaczanych, zawierających dużo cholesterolu. Wielu ludzi sądzi, że skoro są zrobione z ziemniaków, to nie mogą mieć tak dużej ilości kalorii.

Tymczasem nawet wegetarianie, którzy często zajadają się plackami ziemniaczanymi, będą mogli po pewnym czasie powiedzieć, że nie mieszczą się w spodniach. Zaskoczeniem jest fakt, że to wcale nie hamburgery i pączki znajdują się wysoko na liście kalorycznych pułapek, ale właśnie placki ziemniaczane.

Placki ziemniaczane to na szczęście nie tylko kalorie. To także składniki odżywcze, przede wszystkim znajduje się tu duża ilość potasu, dodającego energii, a także wapnia, fosforu i magnezu. Posiłek ten jest jednak wciąż bardzo energetyczny.

Placki ziemniaczane – kalorie

Placki ziemniaczane w tradycyjnej formie, to w zależności od ilości tłuszczu oraz wielkości pojedynczego placka nawet 200 kalorii. Wiadomo, że taką porcją nikt się nie naje. Dlatego kilka placków ziemniaczanych, przyrządzanych na zwykłej patelni to nawet 700 kalorii, czyli posiłek bardzo kaloryczny i to bez dodatków.

A te w postaci sosów, czy śmietany z cukrem sprawiają, że posiłek jest jeszcze bardziej energetyczny i tłusty. Dlatego chcąc zachować dietę, warto smażyć placki z mniejszą ilością oleju.

W tym celu przydaje się patelnia ceramiczna, gdzie tłuszczu wystarczy dodać na samym początku smażenia. Placki przyrządzane mogą być w różnej formie, zamiast jaj dodaje się na przykład siemienia lnianego i uzupełnia w warzywa.

Coraz więcej osób decyduje się również na spożywanie placków nie tradycyjnie smażonych, lecz pieczonych w piekarniku bez dodatku tłuszczu.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.