Ile kalorii ma piwo? Piwo jest jednym z najpopularniejszych napojów. Spożywamy je do wielu posiłków. Choć to napój najczęściej alkoholowy, to traktujemy go raczej jak zwykły sok.

Właściwości piwa

Piwo jest napojem produkowanym na bazie roślin, dzięki temu jest jednym ze zdrowszych napitków zawierających alkohol. Dodatkowo stężenie tego ostatniego nie jest wcale tak wysokie, a jak wiadomo, niskie dawki alkoholu mogą mieć pewien wpływ na poprawę zdrowia.

Piwo jest źródłem wielu witamin, przede wszystkim tych z grupy B, jednymi z najważniejszych dla prawidłowego działania organizmu człowieka. Ustalono również, że ma dobroczynny wpływ na nerki, pomagając je oczyszczać. Jednak okazuje się jednocześnie, iż chodzi wyłącznie o piwo jak najmniej przetworzone i naturalne, najlepiej pite z butelek, a nie z puszek.

Ile kalorii ma piwo?

Najważniejszą kwestią dla dbających o linię jest postawienie pytania, ile kalorii ma piwo? Niestety nie jest to napój mało kaloryczny i należy wystrzegać się wypijania go codziennie w dużych ilościach, jednak nie ma przeszkód, by popijać je od czasu do czasu.

Standardowa szklanka piwa o pojemności 250 ml ma około 100 kalorii. Puszka piwa będzie zawierała wartość około 150 kalorii, a butelka piwa 500 ml będzie miała około 200 kalorii. Jednak to nie wszystko, ponieważ na rynku dostępne są różne rodzaje piw. Te wartości odnoszą się do zwykłego piwa, bez dodatków.

Istnieją jednak piwa z dodatkami słodzonych soków, karmelu, czyli podgrzewanego cukru. One będą znacznie bardziej kaloryczne, bo to ile piwo ma kalorii, decydują zawarte w nim cukry, na przykład standardowa butelka piwa karmelowego to kaloryczność rzędu 250 kalorii.

Lane piwo z sokiem będzie miało podobną wartość. Codzienne wypijanie butelki tylko jednej butelki piwa będzie znacząco odbijało się na wadze. Warto pamiętać, że łatwo wpaść w ciąg i wypijać nawet więcej napojów alkoholowych, co skutkuje wysoką nadwagą.

Ponadto piwo pobudza apetyt oraz jest spożywane najczęściej do potraw tłustych, razem z tuczącymi przekąskami, co wcale nie poprawia sytuacji.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.