Szczoteczkę do zębów oraz pastę posiada w domu i używa każdy z nas. Dentyści namawiają nas, aby wymieniać szczoteczkę do zębów co około 3 miesiące. Jest to bardzo ważne przede wszystkim z powodu bakterii, którego gromadzą się na niej podczas mycia.

Po okresie wspomnianych trzech miesięcy wcale jednak nie jesteśmy zmuszeni do wyrzucenia szczoteczki. Z powodzeniem bowiem, możemy ją także wykorzystać w innych celach, o czym przeczytamy w dalszej części tekstu.

Szczoteczka o zębów pomocna w pielęgnacji

Ten sposób wykorzystania szczoteczki nadaje się w znacznie większym stopniu dla pań niż dla panów, choć może znajdą się i mężczyźni chcący go wykorzystać.

Jeśli po zabiegach, o których zaraz napiszemy, dokładnie umyjemy swoją szczoteczkę, z powodzeniem możemy wykorzystywać ją w dalszym ciągu.

szczoteczka-do-zebow

Czasami będąc na wyjeździe, orientujemy się, że nie zabraliśmy naszego grzebyka do brwi lub też do rzęs.

Okazuje się jednak, że idealnie nadaje się do tego nasza szczoteczka do zębów. Wystarczy tylko delikatnie przeczesać brwi za jej pomocą i nasze włoski staną się ugrzecznione.

W podobny sposób wykorzystujemy szczoteczkę przy rozczesywaniu rzęs po nałożeniu na nie maskary. Dzięki temu zabiegowi skutecznie pozbędziemy się nadmiaru maskary z rzęs.

Jeśli z kolei nasze usta są popękane i spierzchnięte, jak to często bywa okresie zimowym, możemy spróbować je zmiękczyć.

Do tego celu wykorzystujemy wazelinę, błyszczyk do ust bądź miód. Nakładając na usta, któryś ze wspomnianych produktów, wykonujemy na ustach okrężne ruchy szczoteczką do zębów.

Takie działanie nie tylko poprawia ukrwienie naszych ust, ale także nawilża skórę oraz pomaga w pozbyciu się z warg zrogowaciałego naskórka.

Dobrym sposobem na wykorzystanie zużytej już szczoteczki, jest użycie jej do czyszczenia paznokci. W tym wypadku jednak szczoteczka nie powinna być stosowana do jej pierwotnego przeznaczenia.

Zużytą szczoteczką możemy także dokonać farbowania włosów, maczając szczoteczkę w farbie i przeciągając ją po włosach.

Szczoteczka pomocna w sprzątaniu i czyszczeniu

Wyobraźmy sobie, że czeka nas wyjątkowo ważny dzień w pracy. Niestety nasze dziecko pozostawiło na krześle gumę do żucia, która mamy teraz oczywiście na swoich spodniach.

W szafie brakuje cześć garderoby, którą moglibyśmy zastąpić zabrudzone spodnie. Na szczęście jest na to sposób. Wystarczy przyłożyć do gumy kostkę lodu i delikatnie odkleić za pomocą szczoteczki do zębów.

Warto sprawdzić: Najlepsze pasty wybielające – RANKING

Jeśli większość czasu pracujesz w domu przy komputerze, z pewnością nie raz zdarzyło ci się jeść przed komputerem. Nie trudno jest sobie wyobrazić jak wiele okruszków czy też kurzu może się znajdować pod naszą klawiaturą.

Można się ich łatwo pozbyć za pomocą szczoteczki. Skoro radzi sobie ona z wydobywaniem resztek jedzenia z zębów, czemu miałaby nie dać rady z klawiaturą?

Zaśniedziała i przybrudzona biżuteria to dobrze znany Ci problem? Jeśli tak, musisz wiedzieć, że szczoteczka do zębów i specjalny płyn do czyszczenia biżuterii, rozwiążą ten problem bardzo szybko. Sztywny włos, z jakiego wykonana jest szczoteczka, sprawia, że bez problemu wyczyścimy nią każdy zakamarek.

Każdy, kto posiada w swojej łazience lub kuchni białe fugi pomiędzy kafelkami, wie, jak ciężko jest je wyczyścić. Te wąskie przestrzenie doskonale czyści się za pomocą zużytej już szczoteczki do zębów oraz sody.

Pasta do zębów- niezawodna przy sprzątaniu i czyszczeniu

pasta-do-zebow

Pasta do zębów nadaje się nie tylko do mycia zębów. Doskonale pomaga również w codziennym sprzątaniu. Jeśli posiadamy w domu srebrną zastawę lub biżuterię, z pomocą pasty do zębów przywrócimy jej dawny blask.

Wystarczy tylko przetrzeć je lub też wyszorować je (w przypadku biżuterii) za pomocą pasty. Koniecznie sprawdź jak wyczyścić srebro i złoto !

Doskonale wybielą również klawisze fortepianu czy te z innego instrumentu klawiszowego. Jeśli posiadamy natomiast obuwie sportowe z białą podeszwą, do przywrócenia im dawnej śnieżnej bieli, również możemy za pomocą tego produktu. Wystarczy wyszorować nim podeszwy, tak jak robiliśmy to do tej pory, z tym że teraz dodajemy odrobinę pasty wybielającej.

Jeśli jesteś miłośnikiem pływania lub też po prostu nosisz okulary, które wiecznie masz zaparowane, z pewnością docenisz ten sposób wykorzystania tego produktu. Wystarczy tylko nanieść pastę na okulary, a następnie opłukać wodą. Możemy być pewni, że nie będą nam więcej zaparowywać.

Pasta do zębów jest niezastąpiona w procesach wywabiania plam takich jak plama po szmince na koszuli czy też po winie. Pastę do zębów nakładamy na zabrudzone miejsce, pozostawiamy na około godzinę i normalnie wkładamy do pralki.

Pasta do zębów w pielęgnacji

Pasta ma w tym względzie znacznie mniej zastosowań, prócz pierwotnego rzecz jasna, niż było to w przypadku szczoteczki. W dalszym ciągu jednak można ją wykorzystać do wybielenia oraz oczyszczenia naszej płytki paznokcia.

Do tego celu można użyć pasty wraz ze szczoteczką, doskonale czyszczą paznokcie. Jeśli z kolei nasze dłonie mają nieprzyjemny zapach, ponieważ kroiliśmy czosnek lub ryby, pasta pomoże wywabić nam tę woń.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień

1 KOMENTARZ

  1. Hmmm, pasta do zębów przydaje się też do polerowania zmatowiałego szkła. W przypadku reflektorów samochodowych sprawdza się rewelacyjnie! ;)
    Należy tylko pamiętać, że w nowych samochodach reflektory są plastikowe, a wtedy można je łatwo uszkodzić.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.