Jeśli jeszcze nie wiesz, jak wybielić zęby to jesteś w odpowiednim miejscu! Zęby nie tylko są dla nas ważne ze względu na gryzienie i rozdrabnianie pokarmów przed połknięciem, ale również dodają urody, szczególnie te ładnie zachowane, białe.

Aby dłużej zachować biel zębów, sięgamy po pasty wybielające, ale istotne jest przede wszystkim ich zdrowie.

Przy okazji zobacz nasze rankingi:

Zapobieganie chorobom zębów

Najczęstszą chorobą zębów jest próchnica oraz inne zakażenia bakteryjne i towarzyszące próchnicy. Koniecznie sprawdź: jak cukier szkodzi na zęby! Każda pasta do zębów powinna odświeżać usta i usuwać bakterie.

Co ciekawe taka pasta wcale nie musi zawierać fluoru, jak to się popularnie twierdzi. Na rynku istnieje wiele past, które nie zawierają tego składnika.

choroby-zebow

Właściwą pastę możemy skomponować nawet samodzielnie. Ważne, by nie zawierała żrących i zbyt silnych związków, a jeśli takie pojawiają się w składzie, należy je rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach.

Dla przykładu nie należy do mycia zębów używać samej soli lub sody do mycia zębów, a jedynie dodać jej niewielką ilość do naturalnej pasty do zębów.

Jak wybielić zęby? poznaj przepis na pastę do zębów domowej roboty

Przepis na naturalną, antybakteryjną pastę do zębów mówi, by użyć w odpowiednich proporcjach sodę, sól morską, a następnie zmieszać je z wodą zwykłą i utlenioną. Taka pasta do zębów zabija bakterie, przykry zapach z buzi oraz usuwa kamień nazębny.

Białe zęby vs zdrowe zęby?

Większości z nas bardziej zależy na tym, by zęby były białe i wyglądały na zdrowe, niż faktycznie takie były. Dlatego używamy past wybielających, aby usunąć ich zażółcenie związane ze spożywaniem pokarmów i piciem napojów zostawiających na nich osad.

pasty-do-zebow

Jednak popularne pasty do zębów z efektem wybielającym nie zawsze nadają się do użytku. Ich działanie opiera się na ścieraniu mechanicznym osadów, co osłabia szkliwo. Długotrwałe używanie takiej pasty nie zawsze usuwa przebarwienia w sposób satysfakcjonujący, natomiast sprawia, że szkliwo zębów jest słabsze.

Co za tym idzie, pojawiają się problemy, na przykład nadwrażliwość zębów na ciepłe i zimne napoje i jedzenie, oraz większa podatność na rozwój chorób zębów, próchnicy, paradontozy i innych schorzeń. Zęby będą również mieć większą tendencję do łamania się.

Jaka powinna być pasta do zębów wybielająca?

Nie oznacza to jednak, że wybielanie zębów jest zabronione. Trzeba jednak wybierać profesjonalne pasty, które oczyszczają szkliwo, jednocześnie go nie naruszając. Tak działają między innymi pasty oparte na sodzie oczyszczonej.

Należy również wybierać pasty, których właściwości wybielające opierają się na działaniu enzymatycznym (na przykład zawierają enzymy takie jak oksydaza glukozy). Enzymy rozkładają substancje organiczne, które osadziły się na zębach i spowodowały zmianę ich koloru.

Pasta do zębów dla palaczy

Zęby palaczy będą się psuły niezależnie od używanej pasty, jednak za jej pomocą możemy spowolnić ten proces, a co za tym idzie odjąć lat i dodać urody nawet miłośnikom papierosów.

Pasty takie najczęściej są produkowane do postaci lekkiego żelu, taka konsystencja pozwala na lepsze wniknięcie w trudno dostępne miejsca i lepsze rozprowadzenie pasty.

Pasta do zębów dla palaczy pozwala usunięcie osadów, które gromadzą się na ich szkliwie. Stosowanie pasty dla palaczy przez dłuższy okres czasu powoduje, że zęby są bardziej chronione przed osadzaniem się charakterystycznego, żółtego osadu.

Warunkiem jest regularne dbanie o higienę jamy ustnej za pomocą odpowiednio dobranej pasty do zębów. Przykładem takiej pasty do zębów jest pasta Pearl Drops Smokers lub Elmex Intensywne Oczyszczanie.

Pasta do zębów dla miłośników kawy i herbaty

zeby-kawa-herbata

Kawa, herbata, to używki, z jakich większość z nas nie rezygnuje. Jednocześnie są one przyczyną osadzania się nieestetycznego koloru i ciemnienia zębów. Dla osób, których nawykiem jest picie nawet sporych ilości dziennie kawy i herbaty, jest normą, takim samym nawykiem powinno być używanie specjalnej pasty do zębów.

Jak wybielić zęby pokryte osadem z kawy i herbaty? Stosując pastę, która jednocześnie zwalcza osady i zapobiega ich ponownemu osadzaniu się, taką pastę należy stosować codziennie zamiast zwykłej pasty. Przykładem pasty do zębów poprawiającej wygląd osób pijących kawę i herbatę jest pasta Biała Perła.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

wybielanie-zebow

Jeśli chcemy cieszyć się długotrwałym białym uśmiechem, to jedynym wyjściem jest skorzystanie z profesjonalnych usług dentystycznych. Żadna, nawet najlepsza pasta do zębów, nie czyni bowiem cudów, wbrew temu co mówi reklama.

Ponadto, by zobaczyć efekty stosowania jakiejś pasty, potrzeba jest regularne stosowanie przez kilka tygodni, jedno czy dwa umycia nie wystarczą. Wybielanie zębów w gabinecie jest metodą dającą natychmiastowe efekty. Mamy do wyboru kilka metod – z użyciem specjalnej lampy lub nakładek na zęby.

Dobierz odcień swoich zębów!

Ponadto sami możemy dobrać odpowiedni kolor i zdecydować o ile jaśniejsze zęby chcemy mieć. Jest to ważne, bo zbyt białe zęby od razu rzucają się w oczy i również nie wyglądają naturalnie. Najczęściej wystarczy pojaśnienie szkliwa o jeden, dwa tony, aby uzyskać pełną satysfakcję.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Niestety wybielanie zębów w gabinecie nie należy do tanich. Na kilka wizyt potrzebnych do osiągnięcia trwałych efektów przeznaczyć trzeba około 2000 tysięcy złotych.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!