Oto jest pytanie: Jak wyglądać atrakcyjnie? Każda z nas chce robić pozytywne wrażenie na osobach, które spotykamy, nieważne czy widzimy je pierwszy, czy kolejny raz w życiu. Okazuje się, że inni oceniają nas w czasie zaledwie kilku pierwszych sekund spotkania. Robią to automatycznie, bezwiednie.

Czasem zdarza się wyglądać nieco mniej schludnie. Oto kilka prostych tricków, które sprawią, że w oczach innych będziemy wyglądać dobrze, nawet w nie najlepszy dzień.

Jakie nosić ubrania?

Z badań wynika, że za najbardziej atrakcyjne osoby zostają uznane te, które noszą kolory stonowane, klasyczną czerń, pastele kolory szarości. Niemniej jednak z całą pewnością ubranie się od góry do dołu w czerń sugeruje raczej, że wybieramy się na pogrzeb.

Dlatego sztuką jest wybieranie odpowiednich dodatków, które rozjaśnią nieco ubiór, na przykład butów.

Kolorowe elementy są bardzo istotne. Kolory takie jak czerwony, czy zielony, zwracają uwagę oraz odejmują lat. Nie każdej kobiecie jednak pasują, to dość indywidualna kwestia. Ale ogólną zasadą jest, by nie bać się tych kolorów, jeśli zakładamy czarną spódnicę.

Jedynymi kolorami, które ogólnie nie przypadają do gustu, są pomarańczowy, brązowy oraz różowy. Unikaj tych kolorów, jeśli chcesz się zaprezentować od pozytywnej strony.

Jak wyglądać atrakcyjnie? dobierz odpowiedni rozmiar ubrań!

jak-wygladac-ladnie

Ubrania mogą być bardzo eleganckie i drogie, ale wszystko zniweczy prozaiczna rzecz, jaką jest dobór nieodpowiedniego rozmiaru. Niestety wiele kobiet nie jest go świadomych w rezultacie noszą albo za duże ubrania, albo za małe.

Za duże powodują, że nawet w markowych ciuchach wyglądamy bardzo niekształtnie, natomiast za małe mogą nawet dość dobrze prezentować się z przodu, ale wszystkie mankamenty będą widoczne z boku ciała i na plecach.

Wałeczki tłuszczu w tych miejscach wyglądają bardzo nieestetycznie i niestety taka osoba nie jest pozytywnie odbierana przez otoczenie, budzi często wręcz śmiech. Dlatego przed polowaniem na ubranie, warto dokładnie obejrzeć się z każdej strony, a kupując nowe ubrania zawsze je przymierzać, a także zawsze zapytać o opinię, jeśli nie koleżankę lub przyjaciółkę, to ekspedientkę.

Nie zawsze są skłonne one powiedzieć całą prawdę, dlatego lepiej kierować się zdrowym rozsądkiem, a także zmierzyć obwody ciała, by odpowiednio dobrać rozmiar.

Właściwa postawa ciała

odpowiednia-postawa-ciala
Odpowiednia postawa ciała to podstawa, aby wyglądać dobrze!

Bardzo istotna w pierwszym wrażeniu jest postawa ciała. Eleganckie ubranie na nic się nie zda jeśli osoba chodząc, wygląda nieestetycznie, po prostu się garbi. Takie osoby są odbierane jako smutne, nietowarzyskie.

Wiele kobiet ma nawyk krzyżowania rąk na piersi, a dodatkowo również nóg, gdy siadają. Ich postawa mówi, że są zamknięte, nie są skłonne do kontaktu, nie chcą podejmować rozmowy.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sprawiamy takie wrażenie. Warto przeanalizować własną postawę. Korygując ją, zyskujemy większą pewność siebie, a także wyglądamy szczuplej, a ubrania lepiej na nas leżą. W rezultacie wyglądamy młodziej, atrakcyjniej, a ludzie chętniej podejmują z nami kontakt.

Odpowiednio dobrany makijaż

Mitem jest, że mężczyźni lubią kobiety, które mają mocny makijaż. Kobiety, które przesadzają z make-upem, wyglądają niestety wulgarnie. Jeśli jednak uwielbiamy mocny makijaż, to wychodząc, zadbajmy o to, by był to tylko makijaż wybranej części twarzy. Jak wyglądać atrakcyjnie?

Przykładowo kobiety kochające mocno umalowane oczy powinny odpuścić sobie dodatkowe podkreślanie ust mocną czerwoną pomadką. Odwrotnie jest podobnie – jeśli marzą się czerwone usta, wówczas makijaż oczu powinien być oszczędny.

Na co dzień o wiele lepiej sprawdza się po prostu naturalny makijaż, który wygląda, jakby go nie było – dyskretny puder, lekkie podkreślenie oczu i ust. Taki makijaż ukrywa niedoskonałości, dodaje atrakcyjności.

Jak wyglądać atrakcyjnie? włosy zawsze w ładzie i czystości!

wlosy
Zawsze pamiętaj, aby włosy były świeże i ładnie ułożone :-)

Jak wyglądać atrakcyjnie? Kobiecym atrybutem są włosy i wszyscy, szczególnie płeć przeciwna, zwracają na nie uwagę. Dlatego każda kobieta powinna zawsze zadbać o to, by wyglądały ładnie. Nawet włosy, które pozornie znajdują się w nieładzie, tak naprawdę są efektem wypracowanym umyślnie.

Przede wszystkim włosy powinny być świeże, czyste i rozczesane. Jeśli nie ma wiele czasu do wyjścia, dobrze jest użyć choćby suchego szamponu i zapleść włosy w klasyczny warkocz lub upiąć w elegancki kok. Atrakcyjności najbardziej dodają włosy, które wyglądają na pełne objętości. Taka fryzura jednak nie pasuje do wszystkich kształtów twarzy.

Zdrowie = Uroda

Aby wyglądać atrakcyjnie, trzeba być zdrowym! Choroba lub niedomaganie od razu jest widoczne na naszym obliczu. Dlatego bardzo ważna jest zrównoważona dieta, odpowiednia ilość wody, oraz odpowiednia ilość snu, SPRAWDŹ jak radzić sobie z sennością.

Po zarwanej nocy, ratunkiem dla cery jest masaż kostką lodupomaga zmniejszyć opuchliznę pod oczami, nadaje kolorytu cerze. Jeśli spodziewamy się ważnego spotkania, to warto wykorzystać ten trik. Zaczerwienione oczy trzeba zakropić, dobrze to zrobić jeszcze przed położeniem się spać.

Jeśli to możliwie jeszcze przed wyjściem warto zrobić na oczy okład z ogórka lub przyłożyć do nich kostki lodu zawinięte w chusteczkę. Jasne spojrzenie z pewnością przyczyni się do lepszego postrzegania nas przez innych.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!