Nie wiesz jeszcze jak zwalczyć cellulit? W internecie bez problemu można znaleźć całą masą porad, jak szybko pozbyć się cellulitu. W aptekach i drogeriach produktów, które mają pomóc w walce z pomarańczową skórką – jest cała masa.

Jednak – czy te rady i preparaty są naprawdę warte uwagi? Sprawdź, czy cellulitu naprawdę można się pozbyć i jak zrobić to skutecznie!

Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: tabletki na ból gardła ranking!

Czym jest cellulit?

Jeśli komuś zależy na naukowym przedstawieniu tematu, cellulit to efekt pewnego upośledzenia przemiany materii w tkance podskórnej i tłuszczowej.

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania cellulit nie jest chorobą skóry i nie jest w żaden sposób niebezpieczny dla zdrowia, dla życia tym bardziej. Co więcej, cellulit mają wszyscy, różni się on jedynie stopniem zaawansowania.

By problem nie osiągnął większych rozmiarów i się nie rozprzestrzeniał, należy podjąć działania natychmiastowo, od razu, kiedy zauważymy, że pomarańczowa skórka zaczyna się pojawiać.

Jeśli tego nie zrobimy, to do naszych tkanek przestanie docierać wystarczająca ilość tlenu i początki cellulitu staną się bardziej widoczne, to znaczy: pojawi się opuchlizna.

cellulit

Później na skórze zaczną formować się bardziej widoczne grudki, co jest już drugą fazą zaawansowania w rozwoju cellulitu. Jeśli nie będziemy działać w tym momencie, już niedługo na skórze pojawią się bardzo widoczne grudki, typowe dla skórki pomarańczy – stąd też potoczna nazwa cellulitu.

Skąd bierze się cellulit?

Zacznijmy od tego, że cellulit najczęściej pojawia się w okresie zmian hormonalnych, nieprawidłowego odżywiania lub stylu życia. Ale zdarza się i tak, że powodem jego powstania jest czynnik genetyczny.

Niezależnie od tego, co byłoby przyczyną, cellulit jest problemem estetycznym większości kobiet na świecie.

Uznaje się, że pomarańczowa skórka to najbardziej rozprzestrzeniony temat do omawiania niedoskonałości, dlatego właśnie, że dotyczy praktycznie każdej z nas.

Bez względu na to, że z problemem boryka się tak wiele osób, walka z nią nadal jest dosyć skomplikowana, w tym przypadku jednak są realne szanse na sukces.

Dlaczego twój sposób walki z cellulitem nie działa?

walka-z-cellulitem

Jeśli zdecydujesz się walczyć z cellulitem, który jest już w ostatniej fazie, za pomocą kremów antycellulitowych, to z pewnością będziesz rozczarowana. Ten sposób nic nie da, choć może znacząco ujędrnić skórę, to jednak będzie to efekt krótkotrwały. Sprawdzi się jedynie jako jeden z elementów walki z cellulitem, może być jednak tylko dodatkiem, a nie jej podstawą.

Bardziej efektywnym sposobem jest body wrapping lub masaż antycellulitowy, jednak on także nie sprawdzi się w przypadku osób, u których cellulit rzuca się w oczy, bez potrzeby przyglądania się. W trzeciej fazie należy podjąć kroki bardziej konkretne i surowe.

Optymalnym wariantem jest połączenie kilku sposób walki z problemem, włączając w to sport, odpowiednie odżywianie, pielęgnacja z użyciem wyżej opisanych kremów, a także specjalnego sprzętu.

Tak.

Cuda się nie zdarzają, a w radykalnych przypadkach może być potrzebna nawet wizyta u specjalisty, który pomoże dobrać odpowiedni masażer i udzieli porady. KONIECZNIE SPRAWDŹ: zabiegi na cellulit!

Masażer na cellulit

masazer-na-cellulit
Masażer na cellulit

Walka z wykorzystaniem specjalistycznych sprzętów to oczywiście metoda dająca efekt najbardziej widoczny, a przede wszystkim – najszybszy.

Wybór profesjonalnych i indywidualnie dobranych masażerów antycellulitowych powinien odbywać się w konsultacji ze specjalistą lekarzem lub kosmetyczką. Są jednak sprzęty, które sprawdzą się u wszystkich, gdyż są po prostu uniwersalne.

Jaki masażer wybrać?

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie podjąć decyzję co do rodzaju masażera, warto dowiedzieć się czegoś więcej o różnicach w sprzętach. Każdy masażer ma inny wpływ na skórę i tkankę tłuszczową. Podczas masażu LPG odczuwa się wibracje oraz zmiękczanie i naciąganie się podskórnych tkanek.

Niektóre sprzęty już po jednym użyciu skutecznie usuwają cellulit, gdyż wnikają głęboko do tkanek, nie uszkadzając przy tym skóry. Inne oddziałują na krwiobieg i przyspieszają przepływ krwi, tym samym stymulując rozkładanie się zebranego tłuszczu.

Każda kobieta powinna indywidualnie dobrać masażer do swoich potrzeb, przeczytać opinie w internecie, skonsultować się ze specjalistą lub przeczytać więcej na stronie producenta.

Oczywiście, pomarańczowa skórka nawet po najlepszych masażerach i najdroższych zabiegach nie zniknie na zawsze, jeśli wrócimy do swoich starych nawyków, dlatego warto nie doprowadzać do jej ponownego pojawienia się.

Ile razy trzeba użyć masażera, by zobaczyć efekty?

Ilość przeprowadzonych zabiegów jest bardzo indywidualna i zależy od stadium problemu. Najczęściej jednak kobiety pozbywają się cellulitu już po 5-7 użyciach masażera, bywa jednak tak, że nawet 10 nie wystarcza. Każdy masaż powinien trwać około 30 minut, a sam proces jest komfortowy i bezbolesny.

Podczas masażu masażerem impulsy rozprzestrzeniają się pod postacią fal akustycznych, głęboko wnikając do tkanek organizmu i tym samym odnawiają naturalną przemianę materii oraz odmładzają skórę. Większości tego typu sprzętów można używać na wszystkich częściach ciała – na biodrach, brzuchu, plecach, ramionach czy nawet podbródku!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień

1 KOMENTARZ

  1. nie ma się co oszukiwać, jak się chcemy pozbyć cellulitu najlepiej wytoczyć, jak największe działo, czyli wybrać się na zabieg. ja zaczęłam chodzić na Swiss CellVibe i jestem zachwycona. myślę, że w tym roku nie będę na plaży zakrywała pupy i nóg chustkami, tylko śmiało je pokażę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.