Metale koloidalne szlachetne i półszlachetne są wykorzystywane do tworzenia pięknej biżuterii, i w ten sposób z pewnością wpływają na urodę jako dodatek do kreacji. Ale wciąż stosunkowo niewiele kobiet odkryło moc metali koloidalnych, które są w stanie poprawić stan skóry i uleczyć ją.

Czym są metale koloidalne?

Roztwór koloidalny składa się z wody oraz niewielkich cząsteczek takich pierwiastków jak na przykład złoto, srebro, platyna, roztwory mogą być wykonane z dowolnego metalu. Ilość nanocząsteczek metalu oznacza się za pomocą skrótu ppm (angielski: parts per milion – liczba części na milion).

W sprzedawanych roztworach ilość cząsteczek w zawiesinie wynosi od 10 do 50 ppm na 100 ml. Pozostaje jeszcze pytanie, jakie właściwości mają metale koloidalne.

Odkryto, że są one bardzo zaawansowane, a badania na ten temat wciąż trwają. Zaletą nanocząsteczek metali jest to, że są bezpiecznie do zastosowania w zalecanych dawkach bez ryzyka zatrucia organizmu, ponieważ ilość metalu w roztworach jest śladowa, lecz wciąż skuteczna.

Metale koloidalne są wykorzystywane nie tylko w kosmetyce, ale również w przemyśle elektronicznym, chemicznym, w medycynie.

Złoto koloidalne

zloto-koloidalne-maseczka-na-twarz
Maseczka na twarz ze złota koloidalnego

Od wielu wieków złoto koloidalne wykorzystywane jest nie tylko jako ozdoba, ale również jako środek leczniczy. Każdy z nas słyszał na przykład, że tak zwany jęczmień na oku najlepiej jest potrzeć złotą obrączką.

Prozdrowotne właściwości złota koloidalnego były znane już w odległej starożytności. W tradycji starożydowskiej chleb poukładany najpierw przez kilka dni leżał na złotym stole.

Picie nanozłota według wierzeń starożytnych pozwalało nawet na oświecenie. Nie wiadomo czy złoto rzeczywiście ma takie właściwości, prowadzi się badania nad wpływem złota na DNA, gdyż rzeczywiście metal ten może na nie oddziaływać. Pewne jest, że wykazuje pewne zdolności lecznicze.

Okazuje się, że nanozłoto ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu jest wykorzystywane do leczenia liszaja, łuszczycy, trądziku, egzemy oraz innych schorzeń skóry.

Złoto koloidalne również coraz częstszym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych. Pobudza produkcję kolagenu. Złoto jest znane również z tego, że likwiduje wolne rodniki, zatem nie tylko poprawia stan skóry, ale hamuje proces starzenia się. Jednocześnie usuwa przebarwienia, które także pojawiają się na ciele w wyniku postępującego procesu starzenia.

Złoto koloidalne daje uczucie nawilżenia skóry. Nanozłoto jest dostępne również w roztworach na przykład jako spray, którym spryskuje się skórę.

Srebro koloidalne

srebro-koloidalne

W kosmetyce wykorzystywane jest również srebro koloidalne. Ma ono przede wszystkim działanie silnie antybakteryjne, dlatego dobrze sprawdza się w odkażaniu skóry.

Możemy za pomocą srebra koloidalnego odkażać także małe ranki, oraz te, które nie chcą się goić, srebro wspomaga również terapię antygrzybiczną.

Srebro koloidalne używane jest w takich kosmetykach, których użycie powinno pomagać w zachowaniu najwyższego komfortu i czystości, czyli na przykład w środkach do pielęgnacji intymnych części ciała, czy w pastach do zębów, w tonikach przeciw wypryskom.

Srebro koloidalne nie powoduje wysuszenia skóry!

Przydaje się osobom, które mają problem z nadmiernym poceniem się, jako naturalny środek pochłaniający przykry zapach poprzez niszczenie bakterii żywiących się potem, jak również hamowanie nadmiernego wydzielania potu.

Srebro koloidalne pobudza rozwój nowych komórek. Jest także wykorzystywane do odkażania różnych powierzchni, na przykład przyrządów kuchennych, miejsc, gdzie znajduje się jedzenie, lodówek, mikrofalówek, gąbek do zmywania, sztućców, talerzy.

Srebro koloidalne w spraju doskonale odkazi klawiatury komputerowe, telefony, tablety, a także buty, z których wydobywa się nieprzyjemny zapach.

Platyna koloidalna

Platyna koloidalna jest najdroższym aktualnie dostępnym metalem, charakteryzującym się wieloma korzyściami dla zdrowia skóry. Przede wszystkim jest stosowana jako środek potrzebny w walce z upływem czasu, podobnie jak złoto likwiduje przebarwienia na skórze.

platyna-koloidalna

Doskonale neutralizuje wolne rodniki, opóźniając czas starzenia się. Kremy oraz roztwory z platyną koloidalną znakomicie nawilżają cerę i chronią ją przed utratą nadmiernej ilości wilgoci.

Pobudzają również produkcję nowych komórek, przez co efekty są widoczne już po stosunkowo krótkim czasie stosowania. Już po jednym zabiegu platyną koloidalną skóra wygląda na bardziej odżywioną i jest widocznie mniej zmęczona. Zabieg z platyną to prosty sposób na odmłodzenie się o kilka lat.

Sposoby użycia nanocząsteczek metali

Nanocząsteczki metali mogą być używane bezpośrednio na skórę, w postaci roztworu z wodą, lub w kosmetykach – kremach, balsamach [przepis na balsam do ust], mydłach, żelach i temu podobnych.

Są również wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej jako środki polepszające efekty zabiegów, na przykład przy użyciu ultradźwięków, przy mikromasażu czy jonoferezie.

Dzięki temu działanie metali koloidalnych jest skuteczniejsze i szybciej widoczne. Metale w postaci koloidalnej są dostępne w sklepach z kosmetykami naturalnymi, możemy je zakupić najczęściej w internecie.

Nie należy obawiać się ich ceny – nie przekraczają znacznie cen innych kosmetyków.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!