Pozornie proste pytanie – jak skutecznie starać się o dziecko? Oczywiście każdy odpowie od razu, że potrzebna będzie przyszła mama i przyszły tata. Niezbędne będzie także pożycie intymne, najlepiej udane i satysfakcjonujące. Wydawać się może, że taka lista wyczerpuje temat.

Niestety okazuje się, że na realne szanse zapłodnienia wpływają jeszcze inne czynniki. W tym przede wszystkim te związane ze zdrowiem potencjalnych rodziców. Wbrew pozorom nie chodzi tu jedynie o kobietę. O zdrowie na każdym etapie starań o dziecko musi zadbać także mężczyzna.

Gdybyśmy wszyscy byli zdrowi, silni, wypoczęci i w świetnej formie. Gdybyśmy żyli w świecie bez stresu, napięć, pośpiechu i w czystym środowisku… Zapewne wówczas wystarczyłoby mieć partnerkę, sprzyjające okoliczności, udany seks w odpowiednim etapie cyklu.

Nie ma jednak co gdybać, warto natomiast dowiedzieć się jak najwięcej na temat potencjalnych trudności, zagrożeń oraz poznać sposoby na zwiększenie szans na zapłodnienie.

Starania o dziecko – to nie takie proste…

Spis treści

Zacznijmy od tego, że postęp i cywilizacja, które kojarzą nam się słusznie z wieloma korzyściami, również w kontekście troski o zdrowie, mają także swoją cenę. Taką jak, chociażby problem z potencją, kiepska kondycja przyszłych rodziców i pogarszająca się jakość nasienia.

Nie trzeba być naukowcem czy lekarzem, aby wiedzieć, że to nader istotne czynniki, jeśli chodzi o powiększenie rodziny. Czytamy o tym np. na stronie producenta znanych suplementów na wyzwania związane z potencją.

Co ciekawe w ofercie jest tu również preparat Permen repro, który zgodnie z informacją opracowano „specjalnie dla wspomagania męskiej płodności i funkcji seksualnych oraz pobudzania sił witalnych i wyzwalania energii”.

Wracając jednak do wyzwań, jakie stają przed potencjalnym tatą, warto zastanowić się nad tym, jak można wspomóc go w staraniach i co im sprzyja. Przyjrzyjmy się bliżej czynnikom takim jak potencja, dieta i zdrowie (kondycja) przyszłego ojca.

Potencja i płodność – skąd te problemy?

para-starajaca-sie-o-dziecko

Potencja i możliwości seksualne mężczyzny to temat bardzo delikatny, jest to również trudne i ważne zagadnienie w kontekście starań o dziecko. Większość mężczyzn unika bowiem konfrontowania się z ewentualnymi problemami czy niepowodzeniami.

Na stronie producenta wspomnianego powyżej suplementu Permen repro znajdziemy wiele interesujących spostrzeżeń i porad na ten temat. Jakby nie było ma w swojej ofercie kompleksowy wybór preparatów wspomagających męską potencję.

Erekcja jest nie tylko tematem, do którego należy podchodzić delikatnie i taktownie. To również złożony proces, na który wpływa wiele czynników. Problemy, które pojawiają się w tym obszarze, mogą mieć podłoże organiczne, psychologiczne, mogą również być ubocznym efektem działania leków.

Nastawienie psychiczne to połowa sukcesu jeśli chodzi o udane życie seksualne i płodność. Tymczasem współczesny mężczyzna bywa z reguły przepracowany, zestresowany konkurencją, presją i wymaganiami. Wpada więc w swoistą spiralę i błędne koło  – problemy i stresy odbijają się niekorzystnie na potencji, a niepowodzenia w sypialni stają się kolejnym, ogromnym stresem.

Warto jednak wiedzieć, że zaburzenia na tle psychicznym i emocjonalnym są do pokonania. Wsparciem będzie na pewno partnerka, specjalista (psycholog, seksuolog). Nie zaszkodzi sprawdzony suplement.

Zaburzenia erekcji i problemy z potencją oraz płodnością mogą być także efektem somatycznych schorzeń. Wśród najczęściej diagnozowanych przyczyn są np.:

  • schorzenia układu krwionośnego, takie jak choroba wieńcowa, miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie,
  • problemy z kręgosłupem, w tym kontuzje, uszkodzenia,
  • zaburzenia hormonalne, np. tarczyca.

Niekorzystnie na potencję i płodność wpływają także leki:

  • moczopędne
  • na nadciśnienie,
  • antydepresanty,
  • kortykosteroidy i leki hormonalne,
  • stosowane przy leczeniu choroby wrzodowej żołądka,
  • antyhistaminowe

Zdrowo, smacznie i aktywnie ku ojcostwu

Wiemy już co nieco na temat potencjalnych zagrożeń i przeszkód na drodze ku szczęśliwemu ojcostwu. Warto także wiedzieć jak sobie pomóc i gdzie szukać sprzymierzeńców.

Oczywiście na stronie poświęconej suplementom takim jak Permen Repro oraz innym środkom wpływającym na udane życie seksualne, nie może zabraknąć konkretnych wskazówek w tej materii. Jako że podstawą jest zawsze udane pożycie intymne, skupmy się najpierw na tym.

Przyszły ojciec i mężczyzna spełniony w sypialni powinien zadbać o zdrowie i kondycję. Co oznacza kompleksowe podejście do zagadnienia. Począwszy od diety, przez zdrowy rozsądek w podejściu do pracy (przepracowania), aż po aktywność fizyczną i… temperaturę jąder.

Tak, tak, to nie pomyłka. Nie wszyscy panowie wiedzą o tym, że przegrzewanie jąder to realne zagrożenie, szczególnie dla jakości nasienia. Wbrew pozorom przegrzanie newralgicznych obszarów nie należy do rzadkości.

Sprzyjają mu m.in. siedząca praca (za kierownicą, przy biurku), częste korzystanie z sauny, kąpiele słoneczne i w gorącej wodzie, obcisłe spodnie i bielizna. Należałoby zatem zweryfikować takie zachowania i ruszyć się z krzeseł oraz foteli. Szczególnie że zdrowa, umiarkowana aktywność fizyczna sprzyja zarówno potencji, jak i płodności.

Istotnym zagadnieniem jest dieta. W serwisie poświęconym suplementom Permen znajdziemy wiele cennych wskazówek na ten temat. Dowiemy się, dlaczego posiłki przyszłego taty powinny zawierać witaminę A, B6, C oraz E. Na co wpływa unikatowa kompozycja składników mineralnych takich jak cynk, selen i miedź. Dowiemy się także, jak na potencję i płodność działają ekstrakty roślinne.

Z założenia powiększenie rodziny powinno być przyjemnością. Zarówno w kontekście samych starań o dziecko, jak i oczekiwania i planów rodzicielskich. Pamiętajmy o tym, że można, a nawet należy, przygotować się do tego zadania wcześniej – psychicznie, emocjonalne, ale także fizycznie.

Suplement Repro to jedna z wielu skutecznych metod wsparcia organizmu męskiego w tym jakże odpowiedzialnym i ważnym wyzwaniu.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.