Rosół – kalorie. Rosół to świetne rozwiązanie na zimne dni, doskonale rozgrzewa oraz leczy przeziębienie. Nie są to żadne legendy, ponieważ skład rosołu potwierdza jego prozdrowotne możliwości.

Rosół właściwości odżywcze

Rosół technicznie rzecz ujmując, jest wywarem z mięsa. A mięso zawiera duże ilości cynku. Ten z kolei jest idealny do leczenia przeziębienia, ponieważ podnosi odporność. Oprócz tego rosół zawiera magnez, fosfor, żelazo, krzem, siarkę.

Znajdziemy tu także zestaw potrzebnych witamin, jak witamina A, witaminy z grupy B, witaminę C pochodzącą z dodatku pietruszki. Zupa serwowana na gorąco doskonale rozgrzewa i rozrzedza wydzieliny z nosa oraz płuc, ułatwiając jej usuwanie podczas kataru i kaszlu.

Rosół jest łatwostrawny i odżywczy, a przy tym usprawnia metabolizm. Te cechy również sprawiają, że nadaje się jako lekarstwo w okresie przeziębień i zachorowalności na choroby zakaźne.

Rosół pomaga nie tylko tym, którzy akurat się przeziębili, ale dzięki zawartości wapnia, żelatyny i innych składników doskonale wpływa na prawidłową pracę układu kostnego oraz stawów.

Rosół – kalorie

Rosół to jedna z najbardziej kalorycznych zup. Chodzi oczywiście o prawdziwy rosół, przyrządzony na mięsie z dodatkiem warzyw. Szklanka samego rosołu bez dodatku makaronu ma wówczas 100 kalorii. Im bardziej tłuste mięso użyte do przyrządzenia, tym większa kaloryczność.

Oczywiście znacznie mniej kalorii będzie miał rosół na bazie popularnej kostki rosołowej. Ten będzie miał ledwie 20 kalorii w szklance. Sama kostka rosołowa ma 30 kalorii. Wydaje się, że należy wybrać mniej kaloryczną wersję, lecz nie tym razem.

Rosół z kostki nie ma nic wspólnego z prawdziwym rosołem, nie ma jego wartości odżywczych, za to pełną gamę konserwantów i substancji podkreślających smak i zapach. Rosół z kostki nie jest mimo tego tak smaczny jak rosół z tłuszczu zwierzęcego z dodatkiem prawdziwych warzyw.

Ponadto powoduje serie zaburzeń, na przykład przedawkowanie słynnego glutaminianu sodu powoduje biegunkę, nadmierną potliwość, a nawet problemy psychiczne jak uczucie zwiększonego niepokoju.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.