Szafka na buty z siedziskiem, szafa w zabudowie lub wolnostojąca oraz wieszaki na ubrania – te meble pozwolą zaaranżować idealny przedpokój, który stanie się funkcjonalnym oraz estetycznym pomieszczeniem.

Sprawdź, dlaczego tak uważamy, a szybko przekonasz się, że podzielasz nasze zdanie. Oto nasze wskazówki!

Aranżacja przedpokoju – o czym musisz pamiętać?

Przedpokój to wbrew pozorom bardzo ważne miejsce domu. To tutaj w pierwszej kolejności wchodzą goście, tu ich witamy oraz zapraszamy dalej.

Z drugiej strony przedpokój jest też istotny z punktu widzenia domowników – powinien być urządzony w jak najbardziej funkcjonalny sposób, tak by wszystko się mieściło i by nie szukać butów, szalika czy ulubionej kurtki po wszystkich zakamarkach.

Jak nietrudno zauważyć, wniosek jest jeden – przedpokój to pomieszczenie jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Obie te cechy muszą być spełnione, przy czym nie ma znaczenia, czy Twój przedpokój jest mały, duży, wąski, szeroki czy bardzo nieustawny.

3 meble, których potrzebujesz do aranżacji idealnego przedpokoju

Urządzanie i rozplanowywanie każdego pomieszczenia jest dość trudnym zadaniem, dlatego też zebraliśmy najważniejsze i pomocne wskazówki. I tak mamy do omówienia trzy meble – dzięki nim stworzysz idealny przedpokój, bez faktycznego bałaganu ani bez choćby wizualnego chaosu. A miej na uwadze, że jest to bardzo mocno eksploatowane miejsce.

Szafka na buty z siedziskiem

Na pierwszy ogień idzie szafka na buty z siedziskiem. Może być niewielka lub podwójna, wyższa i niższa, głęboka i płytka. Wszystko zależy od tego, ile masz na nią miejsca.

Dlaczego wspominamy o szafce z siedziskiem na buty, a nie o klasycznej? Otóż siedzisko nie zajmuje dodatkowej powierzchni, a sprawia, że mebel staje się bardziej praktyczny i użyteczny. Szafka z siedziskiem sprawdzi się nie tylko dzieciom czy osobom starszym, ale dosłownie każdemu.

Dodatkowo możesz zdecydować nie tylko o jej gabarytach, ale też o kolorze, wykończeniu siedziska oraz o tym, czy ma ona stać bezpośrednio na podłodze, czy może na nóżkach.

Pamiętaj, że szafka na buty z siedziskiem gwarantuje utrzymanie porządku w kolekcji Twojego obuwia. Dzięki niej każdy but ma swoje miejsce, co pozwoli też uniknąć ewentualnych zarysowań czy odkształceń.

szafka-na-buty

Szafa w zabudowie lub wolnostojąca

Skoro mówimy o przedpokoju, to absolutnie nie może w nim zabraknąć pojemnej szafy, w której umieścisz przede wszystkim okrycia wierzchnie swoje i domowników oraz akcesoria typu szaliki, czapki, rękawiczki.

Tutaj do wyboru masz albo szafę w zabudowie z przesuwanymi drzwiami, albo wolnostojącą. Częściej jednak wybór pada na tę pierwszą.

Polecamy również, by na jednym skrzydle znalazło się lustro, w którym nie tylko swobodnie przejrzysz się przed wyjściem z domu, ale też, które rozświetli pomieszczenie, nada mu głębi i optycznie je powiększy. Warto korzystać z takich trików podczas aranżacji.

Wieszaki na ubrania

Mogłoby się wydawać, że do szafki na buty z siedziskiem schowasz wszystkie pary, a do dużej szafy wszystkie okrycia wierzchnie oraz akcesoria i to wystarczy. Uwierz nam, że tak nie jest. Pomyśl, co z mokrymi kurtkami i płaszczami albo okryciami odwiedzających Cię gości? Nie włożysz ich do szafy – potrzebujesz zatem wieszaków na ubrania.

Tutaj najlepiej sprawdzają się wieszaki ścienne, gdzie dopasujesz liczbę haczyków oraz ich wysokość do własnych preferencji i potrzeb. Dodatkowo świetnym rozwiązaniem dwa w jednym jest zamontowanie wieszaków ściennych nad szafką na buty z siedziskiem.

To pozwoli Ci oszczędzić miejsce w przedpokoju i nie zabierze cennych centymetrów.

Czy wszystkie wspomniane przez nas meble masz na liście? Pamiętaj, że uwzględniając jej, Twój przedpokój stanie jest bardzo praktycznym pomieszczeniem.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.