Jak zarobić dodatkowe pieniądze, aby poprawić swoją sytuację finansową i zwiększyć domowy budżet? sięgnij po niżej opisane sposoby na dodatkowe pieniądze. Są dostępne praktycznie dla każdej z nas.

Mogą być stosowane przez osoby, które chcą dorobić do pensji, jako dorywcze rozwiązanie dla studentów lub dla kobiet, które w tym momencie nie mogą sobie pozwolić na stałą pracę.

Prace domowe

Sprzątanie, robienie zakupów, wyprowadzanie psów na spacery, opieka nad domami podczas wyjazdów ich właścicieli, czy prace porządkowe w ogródkach, to popularna forma zarabiania dodatkowych pieniędzy. Musisz wiedzieć jak:

prace-domowe

Na pewno w okolicy znajdziesz sporo osób, które nie mogą tego same robić lub zwyczajnie brakuje im na to czasu.

Jak zarobić dodatkowe pieniądze? fotografia!

fotografowanie-jako-zarabianie

To sposób na dodatkowe pieniądze dla osób, które pasjonują się fotografią, ale nigdy nie myślały, żeby przełożyć go na zarobek. Stwórz swoje portfolio i rozwiń skrzydła w tej dziedzinie.

Poszukaj w okolicy fotografów chętnych do współpracy – czasami potrzebują oni osób z pomysłem i poczuciem estetyki do dorywczej pracy przy zleceniach.

Zaoferuj się wśród znajomych czy rodziny. Jeżeli posiadasz atrakcyjne fotografie, możesz próbować je sprzedać do banków zdjęć. Oferty zleceń znajdziesz w Internecie.

Opieka

opiekunka-do-dzieci

Uwielbiasz dzieci? A może jesteś niepracującą młodą mamą? Poszukaj rodziców, którzy chętnie skorzystaliby z Twojej pomocy przy opiece nad ich pociechą.

To nie musi być praca całodniowa. Czasami rodzice mogą potrzebować opieki w godzinach po zamknięciu żłobka/przedszkola, wieczorami czy w weekendy. Możesz pomyśleć o świadczeniu takich usług w razie konkretnej potrzeby – czyli na telefon.

W naszym środowisku jest też coraz więcej starszych osób, wymagających doraźnej opieki. Możesz zaoferować swoją pomoc w domowych obowiązkach, jako towarzyszka na spacerach, czy wizytach u lekarzy. Napisz ogłoszenie lub sama poszukaj osób chętnych.

Gotowanie

gotowanie-jako-zarobek

Lubisz dobrze gotować? Teraz możesz ze swojej zdolności zrobić prawdziwy użytek. Nie wszyscy bowiem potrafią to robić lub nie zawsze mają na to czas. Można piec mięsa, ciasta, torty, robić super sałatki czy przygotowywać pierogi.

Ludzie coraz częściej doceniają pyszne i zdrowe, tradycyjne jedzenie domowe. Przygotuj bezpłatne próbki swoich produktów i wyjdź z nimi do znajomych, okolicznych sklepików czy biur.

Przy działalności na większą skalę, będziesz musiała zapoznać się z wymogami sanitarnymi.

Jak zarobić dodatkowe pieniądze? copywriting!

Copywriting

Potrafisz szybko pisać? Jeżeli masz lekkie pióro i trochę wyobraźni, to w Internecie znajdziesz sporo zleceń na teksty. To nie muszą być masywne i specjalistyczne artykuły. Zlecenia mogą być także na krótkie treści tzw. Precle lub treści pozycjonujące strony.

Kosmetyka/Fryzjerstwo

kosmetyczka-zarabianie
Oto jak zarobić dodatkowe pieniądze!

Znasz tajniki kobiecego piękna? Może poznałaś techniki masaży lub masz talent do zdobienia paznokci? Rozejrzyj się za możliwościami. Konkurencja w tych dziedzinach jest spora, ale chętnych również nie brakuje.

Zapoznaj innych ze swoimi talentami. Wieść będzie się niosła dalej przez pocztę pantoflową.

Sposobów na dodatkowe pieniądze możesz szukać w lokalnych gazetach, wśród znajomych i w Internecie.

Popularne serwisy, na których znajdziesz wiele ogłoszeń i zleceń to olx.pl i oferia.pl. Nie czekaj z założonymi rękami, bo rynek pacy jest bardzo konkurencyjny. Nie jest to jednak powód, by rezygnować z efektywnego poszukiwania możliwości, rozwijania się i doszkalania.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witam Cię bardzo serdecznie! Mam na imię Diana. Z zawodu i z zamiłowania zajmuję się finansami. W moich artykułach znajdziesz zatem sporo porad związanych z zarządzaniem swoimi pieniędzmi. Jestem autorką bloga stworzonego specjalnie dla kobiet - Pieniądz jest Kobietą