Dziś poznacie naturalne sposoby na alergie które stosuję w tym okresie. Za oknami robi się coraz cieplej. Słońce z każdym dniem coraz dłużej gości na niebie, a to znaczy, że wielkimi krokami zbliża się wiosna. Jest to moja ulubiona pora roku. Uwielbiam patrzeć, jak świat budzi się do życia, jednak jest jedno ale, nie mam alergii.
Spis treści
Z pewnością wielu z Was wiosna kojarzy się przede wszystkim z niekończącym się katarem siennym, załzawionymi oczami i ciągłym kichaniem. Przedstawię Ci kilka prostych metod, które sprawią, że już tej wiosny będziesz mogła rozkoszować się pięknem tej coraz krótszej pory roku.
Nieżyt nosa
Alergiczny karat sienny, zwany profesjonalnie nieżytem nosa, jest problemem z którym zmaga się coraz więcej osób. Sprawia on, że czujemy się rozdrażnieni, zaś popularne leki dostępne w aptekach sprawiają, że stajemy się senni.
Na szczęście pomocną dłoń wyciąga matka natura. Przede wszystkim musisz wzmocnić swój układ immunologiczny, a dodatkowo wspierać swój organizm w walce z objawami alergii – katarem.
Czosnek
Czosnek uznawany jest za jeden z silniejszych naturalnych antybiotyków i choć jego smak jest intensywny i potrafi nam towarzyszyć przez cały dzień, to warto po niego sięgnąć w walce z alergią. Sekretnym składnikiem czosnku jest kwercetyna, która łagodzi objawy kataru siennego. Dodatkowo czosnek wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe, co dodatkowo wspiera nasz organizm w walce z alergią.
Aby pozbyć się uporczywego kataru siennego powinnaś na stałe wprowadzić do swojej diety – czosnek. Dodawaj go do różnego rodzaju dań. Pamiętaj jednak, że najlepiej sprawdzi się świeży, nie przetworzony czosnek.
Pokrzywa
Jeśli nie przepadasz za czosnkiem i nie chcesz dodawać go do każdego dania możesz również wypróbować lecznicze właściwości pokrzywy. To wyjątkowe zioło oprócz właściwości przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych, wykazuje również silne działanie przeciwhistaminowe.
Już jedna filiżanka naparu z pokrzywy złagodzi swędzenie oczu i pozwoli pozbyć się kataru. Za skutecznością pokrzywy przemawia fakt, że już od setek lat jest ona wykorzystywana w medycynie ludowej jako środek zwalczający różnego rodzaju alergie.
Aby uzyskać najlepsze rezultaty powinnaś kupić pokrzywę w liściach. Ta dostępna w torebkach trudniej się zaparza, przez co wydziela znacznie mniej leczniczych substancji. Zioła zawsze kupuj w aptekach lub sklepach zielarskich. Producenci herbat często zioła mieszają z liśćmi herbaty, przez co rzeczywisty efekt działania rośliny jest znacznie słabszy.
Ocet jabłkowy
Ocet jabłkowy posiada silne właściwości przeciwbakteryjne. Jeśli dodatkowo wzmocnisz go miodem i sokiem z cytryny uzyskasz cudowny, naturalny lek o działaniu antybiotycznym i przeciwhistaminowym. Takie połączenie idealnie się sprawdzi w łagodzeniu alergicznego nieżytu nosa. Aby przygotować naturalny napój na alergię będziesz potrzebowała:
- 2 łyżki naturalnego octu jabłkowego
- 2 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
- 1 łyżkę miodu
- 1 szklankę wody
Samo przygotowanie napoju jest niezwykle proste. Wystarczy, że wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszasz. Kupując ocet jabłkowy sprawdź, czy pochodzi on z ekologicznej uprawy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko naturalny ocet jabłkowy zapewnia skuteczność działania
Eukaliptus
Ta metoda służy głównie łagodzeniu objawów alergii, jednak jest w tym zakresie zdecydowanym liderem. Mowa tutaj o domowej parówce z eukaliptusa. Wdychanie gorącej pary pozwala odetkać nos, przez co będzie Ci się znacznie lepiej oddychało, a jeśli do całości dodasz kilka kropli olejku z eukaliptusa, uzyskane rezultaty będą jeszcze lepsze. Do przygotowania parówki z eukaliptusa będziesz potrzebowała:
- garnek z gorącą wodą
- 4 krople olejku z eukaliptusa
- 4 krople olejku miętowego
- duży ręcznik
Na początku zagotuj wodę. Kiedy zacznie wrzeć zdejmij garnek z ognia i dodaj kolejno olejek z eukaliptusa i olejek miętowy. Całość dokładnie wymieszaj, a następnie pochyl się nad parującym garnkiem, zakrywając głowę i naczynie ręcznikiem. W ten sposób para będzie leciała bezpośrednio na Twoją twarz. Parę wdychaj przez około 5 minut. Jeśli masz wrażliwą skórę możesz zrezygnować z ręcznika.
Naturalne metody leczenia zawsze działają i nie mają skutków ubocznych!
Coraz więcej osób skarży się na różnego rodzaju alergie. Wpływ na to ma wysokie zanieczyszczenie powietrza i coraz gorsza jakość produktów żywieniowych. Z każdej strony otaczają nas niezliczone konserwanty i genetycznie modyfikowane produkty. To zaś jednoznacznie przyczynia się do wzrostu liczby alergików.
Również wśród dzieci coraz częściej obserwujemy reakcje alergiczne, na różnego rodzaju produkty spożywcze, pyłki, zwierzęta. Pamiętaj jednak, że o ile w przypadku starszych dzieci możesz stosować naturalne metody leczenia, tak w przypadku dzieci do ok. 10 roku życia zaleca się wcześniejszą konsultację z lekarzem.
Szczególnie noworodkom i niemowlakom nie należy podawać żadnych środków leczniczych (nawet tych naturalnych) bez konsultacji z lekarzem. Brak stosownej wiedzy o dawkowaniu i możliwych reakcjach alergicznych u maleństwa może wywołać niepożądane skutki, których każda matka chce uniknąć.
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Maseczka z węgla aktywnego na wągry – [PORADNIK] domowy!
- Czy z kosmetyków naturalnych mogą korzystać alergicy?
- Co powoduje smog i jak chronić cerę oraz włosy? SPRAWDŹ!
- Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie, kurzajki, komary, katar
- Naturalne sposoby na katar które czynią CUDA!
a może spróbuj sobie leku po prostu? mi pomaga Allertec i chwalę go sobie za każdym razem jak dopada mnie alergia. połykam jedną tabletkę i mam spokój.