Wózek to praktycznie nieodłączny element codziennej opieki nad małym dzieckiem jeśli wychodzimy na spacery. Wymiana wózka z gondolą na spacerówkę to ważne wydarzenie, od tej pory dziecko będzie aktywniej uczestniczyć w spacerach oraz wychodzić z wózka.

Spacerówkę kupujemy na długo — aż dziecko nie zrezygnuje z wózka zupełnie. Warto więc wybrać taki wózek spacerowy, który sprawdzi się idealnie dla dziecka i będzie dobrze pasował również do naszych zwyczajów oraz oczywiście będzie bezpieczny i funkcjonalny. Jaką spacerówkę wybrać? — Przeczytaj w artykule!

Od kiedy spacerówka?

Od kiedy spacerówka_ Jaką spacerówkę wybrać_

Ciężkie i mniej poręczne wózki z gondolą wymieniamy zwykle kiedy dziecko zaczyna już samodzielnie siadać. We wózku z gondolą dziecko większość czasu spędzało w pozycji leżącej — w przypadku niemowląt gondola przypominająca funkcjonalność kołyski jest rozwiązaniem idealnym.

Ale od momentu, gdy dziecko zaczyna już samodzielnie siadać, zaczyna się też więcej wiercić i może próbować samo wyjść z wózka. Wózki spacerowe są na to wszystko przygotowane.

Wygodne siedziska z możliwością regulacji i dopasowania doskonale wspierają plecki dziecka, podnóżki pozycję siedzącą czynią wygodniejszą, a specjalne zabezpieczające szelki i barierka czynią każdą podróż wózkiem spacerowym bezpieczniejszą.

Wózek spacerowy — jaką spacerówkę wybrać?

Wózki spacerowe dziecięce różnią się między sobą parametrami. Spacerówki wybieramy przede wszystkim dla dziecka, ale wybór jest duży. Warto wózek dziecięcy wybrać tak, by były też dobrze dopasowany do stylu naszego życia i preferencji.

Bardzo ważne jest to, że spacerówka zazwyczaj służy dziecku aż do momentu, kiedy odkładamy wózek na bok. Najważniejsze jest siedzisko, musi być wygodne, a wózek bezpieczny i zaopatrzony w pasy bezpieczeństwa, barierkę i resztę udogodnień.

Dla komfortowego prowadzenia spacerówki przez każdego członka rodziny i opiekunów, którzy przecież różnią się między sobą wzrostem warto zwrócić uwagę na możliwość regulowania uchwytu wózka.

  • Spacerówki do biegania — Dla aktywnych opiekunów polecamy wózki spacerowe biegowe, których specjalne szerokie koła świetnie poradzą sobie w każdym terenie.
  • Spacerówki małe po złożeniu — Dla bardzo mobilnych osób, które często będą zabierać ze sobą wózek, np. do samochodu polecamy wózki małe po złożeniu, które są lekkie i zajmują niewiele miejsca.
  • Lekkie spacerówki — Lekkie spacerówki to proste do złożenia wygodne i komfortowe wózki, których waga nie przekracza 10 kg.

Wózki dziecięce 2w1 i 3w1

Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem, które zaoszczędzi rodzicom mnóstwo czasu jest zakup wózka 2w1 lub 3w1. W pierwszej opcji — wózek 2w1 mamy możliwość wymiany gondoli na siedzisko spacerowe praktycznie z dnia na dzień.

Stelaż wózka pozostaje bez zmian, a więc nie musimy od nowa przyzwyczajać się do korzystania z wózka. To oszczędza mnóstwo energii już i tak zapracowanym i zajętym rodzicielstwem opiekunom. Wózki 3w1 to komplet, który zawiera gondolę, siedzisko spacerowe oraz nosidełko w jednym stylu.

Wygodne jest to, że moduły możemy do woli wymieniać i wszystkie do siebie pasują. Wózki 2w1 i 3w1 to zestawy, które są droższe niż pojedynczy wózek, ale jest to opcja również warta rozpatrzenia ze względu na wygodę i oszczędność cennego czasu na przyszłość.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.