Woda kaktusowa to odpowiedź na wodę kokosową, która do tej pory biła rekordy popularności. Jest podobnie nawadniająca, a jej kariera dopiero się rozpoczyna.

Woda kaktusowa i jej skład

Woda kaktusowa jest pozyskiwana z kaktusa o nazwie opuncja. Roślinę tą zna i kojarzy większość z nas jako dodatek do herbat, naturalny środek aromatyzujący oraz nadający ciekawy smak. Zawiera sporo witaminy C. Woda ta zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, wapnia, magnezu, fosforu.

woda-kaktusowa

Wielbicielom opuncji woda kaktusowa powinna wyjątkowo przypaść do gustu. Także osoby zmęczone monotonią innych napojów, powinny wypróbować bez większych szkód wodę kaktusową lub stosować je zamiennie z nimi dla urozmaicenia.

Wodzie kaktusowej bliżej jest do soczystego smaku owoców, dlatego jest całkiem znośnym urozmaiceniem. Woda kaktusowa wyróżnia się tym, że posiada mniej cukru niż większość wody kokosowej, dzięki czemu jest mniej kaloryczna. Nie ma tu również tłuszczu.

Wykorzystanie wody kaktusowej

Woda kaktusowa jest odpowiednia dla osób, które ćwiczą i potrzebują uzupełnienia mikroelementów oraz elektrolitów. Woda kaktusowa jest jednak pomocna w niektórych schorzeniach, takich jak kłopoty żołądkowe, szczególnie w przypadku biegunki, zaparcia, bolesnych skurczów jelit, jest również pomocna w przypadku zaatakowania układu pokarmowego przez pasożyty, pomaga w ich zgładzeniu i usunięciu. Może być spożywana przez osoby cierpiące na cukrzycę.

Pomaga w czasie rekonwalescencji po chorobie nowotworowej, jak i w jej trakcie. Wodę kaktusową można pić w przypadku stosowania diet oczyszczających, ponieważ zwiększa oczyszczanie  z toksyn.

Kaktus jest pomocny w przypadku problemów z układem krążenia, normalizuje ciśnienie oraz wpływa na stabilną pracę serca.

Wodę kaktusową wykorzystać można również jako kosmetyk na skórę problematyczną i suchą.

Opuncja wpływa na nawilżenie cery oraz normalizuje ją. Jest także pomocna w przypadku utworzenia się niewielkich ranek lub oparzeń, jako środek ułatwiający ich gojenie się.

Na pewno zainteresuje Cię pojedynek wody kaktusowej z wodą kokosową! Nie możesz także przejść obok mąki bananowej obojętnie, sprawdź jakie ma właściwości i do czego może być zamiennikiem… Awokado zapewne znasz ale czy znasz już Lukumę? na pewno warto poznać jej właściwości…

Może jeszcze nie wiesz ale właściwości kefiru podbijają świat! lawinowo rośnie jego spożycie! A kaszanka? czy ona też należy do listy superfood? TAK! sprawdź dlaczego…

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.