Czarnuszka, czyli Nigella Sativa jest nazywa również czarnym kminkiem. Ma tak szerokie zastosowanie medyczne i kosmetyczne, że mówi się iż nie pomaga tylko w przypadku zgonu.

Czarnuszka w medycynie naturalnej

Zioło to znajdowało swoje zastosowanie już w czasach starożytnych. W czarnuszce znajdują się zdrowe kwasy tłuszczowe, fosfolipidy, fitosterole, alkaloidy.

Czarnuszka

Oprócz tego może poszczyć się bogactwem ważnych witamin jak A, E, F, H witaminy z grupy B. Oprócz tego odnajdujemy tu takie składniki mineralne jak selen, magnez, wapń, żelazo, potas.

Dzięki swojemu bogactwu minerałów i składników aktywnych czarnuszka jest remedium na wiele dolegliwości współczesnego świata, w tym oczywiście wszechobecne skutki stresu. Pomaga zwalczyć skutki nadmiernego lęku przed jutrem przez co może nawet ochronić przed nowotworem.

Działanie przeciwstresowe czarnuszki jest odczuwalne – wyraźnie poprawia się samopoczucie, człowiek jest spokojniejszy. Czarnuszka jest polecana jako środek łagodzący objawy alergii, anemii.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Spirulina jako superfood

Ma działanie niszczące wirusy, grzyby i bakterie. Dobrze stymuluje układ pokarmowy, osłania ważne narządy takie jak wątroba. Jest polecana osobom chorującym na cukrzycę, osteoporozę.

Czarnuszka w kosmetyce

Dzięki swemu szerokiemu zastosowaniu czarnuszka jest również cenionym kosmetykiem. Olej z czarnuszki jest stosowany jako naturalny środek nawilżający na skórę, przy okazji niszczący bakterie na niej bytujące.

Pozwala to chociaż na częściowe złagodzenie zmian i blizn trądzikowych, jak również na leczenie egzem i zmian skórnych atopowych. Czarnuszka jest pomocna w zwalczaniu zmian grzybicowych na przykład paznokci u stóp. Pomaga goić się na przykład rozdrapanym strupkom.

Olej z czarnuszki jest pomocny w przypadku poparzenia słonecznego, łagodzi również ból nim spowodowany. Jest skutecznym środkiem przeciwzmarszczkowym. Spożywana i nakładana na włosy czarnuszka w postaci oleju doskonale je odżywia, pomaga załagodzić problemy z łysieniem, stymuluje wzrost włosów jednocześnie ograniczając ich wypadanie, przez co wydają się gęściejsze.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Pochrzyn jako zdrowy dodatek do dań

Polecę Tobie kilka innych superfood’s do zapoznania ponieważ mogę one mieć kluczowy wpływ na Twoje zdrowie i Twojej rodziny, wartym uwagi superfood jest dziki łosoś, kurze jaja, mak a także twardnik japoński. Nie można zapomnieć o niestety ciężko dostępnej i nie taniej surowej czekoladzie która jest niebywała!

Na uwagę zasługuje także fermentowane jedzenie i TEFF! Zacznij zmieniać stan swojego zdrowia już dziś i zacznij od zapoznania się ze wszystkimi superfods!

(5głosów, średnia: 4,80 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.