Nie wiesz jeszcze jak przyciemnić włosy? Czujesz, że potrzebujesz zmiany, ale nie odważysz się przefarbować włosów? Już kiedyś to zrobiłaś i osiągnięty w ten sposób efekt nie był zbyt zadowalający?

Jak wiadomo, kobieta zmienną jest, ale czasem nie warto ryzykować i drastycznie wprowadzać metamorfozy w swoim wyglądzie. Tym bardziej, jeśli całość odbędzie się kosztem własnego komfortu i poczucia atrakcyjności.

Dzisiaj polecamy wszystkim kobietom nieco mniej drastyczną metamorfozę dotyczącą włosów, a mianowicie: przyciemnianie włosów naturalnymi sposobami!

Jak przyciemnić włosy? naturalnie czy chemicznie?

Częste farbowanie włosów jest dla ich kondycji dosyć niebezpieczne. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, jednak stale narażenie ich na chemiczne czynniki nie obejdzie się bez negatywnych skutków.

Włosy stają się osłabione, matowe, częściej pojawiają się kołtuny i trudniej się rozczesują.

jak-przyciemnic-wlosy
Jak przyciemnić włosy?

Choć coraz częściej salony fryzjerskie, a nawet farby kupowane w drogeriach, mają coraz lepsze składy, jeszcze trochę czasu minie, zanim profesjonaliści opracują idealną metodę farbowania włosów, z jak najmniejszą dla nich szkodą.

Zdrowe włosy lepiej łapią kolor i są po prostu ładniejsze. Dlatego przedstawiamy sposoby na naturalne przyciemnienie włosów – często ze składników, które poprawiają ich stan. Nasze porady przeznaczone są zarówno dla osób, które już farbowały włosy, jak i tych, które nigdy nie poddawały się zabiegowi koloryzacji włosów.

Jak przyciemnić włosy ziołami

Przyciemnianie włosów ziołami to metoda przeznaczona tylko dla zdrowych włosów – niezależnie od tego, czy były farbowane, czy nie.

Traktowanie zniszczonych włosów ziołami to jeden z najbardziej nieodpowiedzialnych pomysłów, gdyż zioła, oprócz wielu dobroczynnych właściwości, mają skłonności do wysuszania ich.

Przed przystąpieniem do zabiegu przyciemniania włosów, pamiętaj, że włosy muszą być w dobrej kondycji, a po zabiegu – włosy należy jeszcze intensywniej nawilżać i odżywiać różnymi maskami, a także od czasu do czasu poddać się zabiegowi olejowania włosów.

Jak przygotować płukankę z ziół na włosy?

przyciemnianie-wlosow
Przyciemnianie włosów

Wystarczy zaopatrzyć się w zioła pakowane luzem w kartonikach, zaparzyć kilka łyżek, odcedzić i płukać umyte wcześniej szamponem i odżywką włosy. Takiej ziołowej płukanki się nie zmywa z włosów – pozostaje z nami do następnego mycia.

Z tego też powodu zioła mogą prowadzić do znacznego wysuszenia skóry głowy, nie zapominajcie fundować im płukanek na zmianę z maskami regenerującymi.

Podstawowymi ziołami, używanymi do płukania włosów są szałwia, skrzyp polny i pokrzywa. W przypadku pokrzywy warto przygotować też wywar lub sok ze świeżo zebranej rośliny. Ta metoda nie wysusza włosów tak, jak robią to zioła.

Noc z olejem rycynowym na włosach

Ilość wykorzystywanego olejku rycynowego zależy od długości włosów. Ważne, by nie przetłuścić ich za bardzo, ale też sobie nie żałować. Włosy i tak trzeba będzie rano umyć – olejek rycynowy nakłada się nawet u nasady, żeby przyciemnianie było równomierne i symetryczne.

Chyba że nie chcemy takiego efektu, wszystko zależy od naszych preferencji. Włosy nasmarowane olejkiem rycynowym najlepiej schować pod bawełniany czepek. Dzięki temu nie ubrudzimy pościeli, a olejek lepiej zadziała na włosy pod ciepłym materiałem.

Jak przyciemnić włosy orzechem

Metody wykorzystania orzechów do przyciemniania włosów są dwie. Jedna z nich to własnoręcznie robiona farba, do której wykorzystuje się łupiny orzecha włoskiego. Trzeba zmielić ich taką ilość, by wypełniły dwie szklanki.

Następnie mieszamy je z odrobiną wody, tak, by osiągnąć konsystencję papki, którą nakładamy na włosy. Wszystko spłukujemy po 30 minutach.

przyciemnianie-wlosow-orzechemprzycieprzyciemnianie-wlosow-orzechem

Płukanka na włosy z orzechów

Druga metoda to orzechowa płukanka na włosy, której przygotowanie jest banalnie proste. Kilka rozłupanych orzechów wraz z łupinami gotujemy w wodzie przez pół godziny. Płuczemy włosy i chowamy pod ręcznikiem. Całość trzymamy na włosach co najmniej godzinę, następnie myjemy włosy szamponem i nakładamy odżywkę.

To, o czym należy pamiętać przy przyciemnianiu włosów naturalnymi sposobami, to fakt, że żaden z przedstawionych powyżej sposobów nie da natychmiastowych efektów.

Naturalne metody przyciemniania włosów wymagają cierpliwości i czasu, więc jeśli nie chcemy długo czekać na zmianę koloru – pozostają nam farby drogeryjne lub farbowanie włosów w salonie fryzjerskim. Mimo wszystko mam jednak nadzieję, że będziesz już teraz wiedzieć jak przyciemnić włosy domowym sposobem!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień