Dziś poznacie naturalne leki przeciwbólowe. Ból, różnego pochodzenia, potrafi nas złapać w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli nie masz aktualnie pod ręką żadnego środku przeciwbólowego lub po prostu nie chcesz faszerować się chemią, możesz sięgnąć po dary matki natury.

Naturalne metody łagodzenia bólu charakteryzują się wysoką skutecznością, choć nie da się ukryć, że znacznie później zaczynają działać. Jeśli więc ból nie jest aż tak dokuczliwy, a Ty jesteś w stanie poczekać na lecznicze działanie naturalnych substancji uśmierzających, możesz sięgnąć po przedstawione przeze mnie substancje.

Przy okazji zobacz nasze rankingi:

ból
Dolega Ci ból nie do zniesienia? postaw na naturalne leki przeciwbólowe!

Kurkuma

Ta egzotyczna, intensywnie żółta przyprawa zawiera wysokie stężenie kurkuminy, która działa jak naturalny środek przeciwbólowy. Już od tysięcy lat wykorzystywano ją w łagodzeniu różnego rodzaju bólu.

Liczne badania, w tym te opublikowane w magazynie Medycyna alternatywna i uzupełniająca, wykazały, że kurkuma stanowi skuteczny zamiennik dla ibuprofenu, a jej stosowanie jest bezpieczne i dostępne dla wszystkich.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, powinnaś przyjąć około 600 mg kurkumy. Przyjmując ten naturalny lek trzy razy dziennie wzmocnisz jego działanie.

Borówki amerykańskie

Naturalne leki przeciwbólowe to także owoce! Te niebieskie, słodkie jagódki dopiero niedawno zyskały na popularności. Każdego roku, w sezonie ochoczo je kupujemy i choć decydujemy się na zakup wyłącznie ze względu na ich smak, warto również wiedzie, że potrafią one uśmierzyć ból, w tym ten wywołany zapaleniem pęcherza.

Istotny wpływ na właściwości przeciwbólowe borówek ma wysoka zawartość antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne między innymi za powstawanie stanów zapalnych. Regularne spożywanie borówek dodatkowo obniża poziom cukru we krwi.

Oliwa z oliwek jako lek przeciwbólowy!

O tym, że oliwa z oliwek ma pozytywny wpływ na nasz organizm, wie chyba każdy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że pozwala ona również uporać się z dolegliwościami bólowymi.

ból-pleców

Zawarte w oliwie z oliwek substancje aktywne wykazują działanie zbliżone do ibuprofenu, czyli nie tylko uśmierzają ból, ale dodatkowo likwidują stany zapalne i pozwalają nam szybciej wrócić do pełni sił.

Kupując oliwę z oliwek, zwróć uwagę na to, by była to oliwa extra virgin. Jest to zdecydowanie najzdrowsza odmiana, która wykazuje najwyższe właściwości zdrowotne.

Po zakup takiej oliwy najlepiej udać się do sklepu ze zdrową żywnością.

Oliwy dostępne w supermarketach często są słabej jakości, przez co zawierają znacznie mniej substancji odżywczych.

Olej rybny

Naturalne leki przeciwbólowe to również ryby! Olej rybny, podobnie jak oliwa z oliwek jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3. Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych sprawia, że olej rybny skutecznie blokuje rozwój stanu zapalnego.

Wprowadzenie oleju rybnego na stałe do swojej diety sprawi, że Twój organizm będzie znacznie odporniejszy, a dodatkowo nie będziesz musiała zmagać się z nieprzyjemnymi bólami, również stawów.

Czosnek jako naturalny lek przeciwbólowy

Chyba nie dziwi Cię, że w tym zestawieniu znalazł się również czosnek. Ten naturalny antybiotyk jest skuteczny na wszelkiego rodzaju infekcje, stany zapalne, a także na zwykły ból.

Czosnek od lat wykorzystywany jest w medycynie ludowej. Nic dziwnego, stanowi bowiem bogate źródło witamin i minerałów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się podgrzanie ząbka czosnku w oliwie z oliwek.

oliwa-z-olwek-na-ból

Warto zaznaczyć, że czosnek jest również skuteczną bronią z bólem zęba. Jeśli w środku nocy dopadnie Cię przeszywający ból, albo po prostu musisz poczekać na wizytę u dentysty, możesz wykorzystać właściwości przeciwbólowe czosnku.

W tym celu należy zmiażdżyć ząbek czosnku i rozmieszać z solą. Następnie należy przyłożyć uzyskaną papkę do bolącego zęba, a ból powinien odpuścić.

Naturalne leki przeciwbólowe – niedoceniany rumianek!

Napar z rumianku polecany jest przy delikatnych dolegliwościach bólowych. Jeśli jednak szybko zainterweniujesz to szybko i skutecznie się z nim rozprawisz. Niestety, rumianek nie sprawdzi się przy wszystkich rodzajach bólu.

Możesz go z powodzeniem stosować w przypadku niestrawności albo bólu wywołanego napięciem nerwowym.

Regularne picie naparów z rumianku pozwoli Ci ukoić zszargane nerwy, przez co raz na zawsze pozbędziesz się napięcia i wiążących się z nim bóli mięśniowych. Pamiętaj jednak, że z ziołami, również tymi delikatnymi nie należy przesadzać.

Napar z rumianku można pić do 3 razy dziennie po jednej filiżance. Nadmiar ziół może wywołać różnego rodzaju reakcje alergiczne. Rumianek ma bardzo wiele sposobów zastosowania, są to:

Liczne statystyki pokazują, że Polacy nadużywają środków przeciwbólowych. Różnego rodzaju medykamenty możemy nawet kupić w zwykłym sklepie spożywczym.

Tak wysoka dostępność leków przeciwbólowych sprawia, że gdy pojawi się nawet delikatny ból, od razu sięgamy po tabletkę.

Uważaj! z czasem możesz uodpornić się na leki przeciwbólowe!

Tymczasem, nadużywanie leków przeciwbólowych może w konsekwencji prowadzić do uodpornienia organizmu na zawarte w  nich substancje czynne. Z czasem zaczynamy powiększać dawkę, aby jak najszybciej ukoić cierpienie, co będzie zgubne w szerszej perspektywie czasowej! dlatego uważaj!

Wiedz, że we własnym domu masz naturalne leki przeciwbólowe, pozwalające zwalczyć nieprzyjemne dolegliwości. Jeśli więc następnym razem będziesz potrzebowała leku przeciwbólowego, sięgnij po naturalne składniki.

Podobne wpisy:

0 Udostępnień