Sauna jako miejsce dla kształtowania zdrowia, jak również urody, znane są od tysięcy lat. Nie tracą popularności, są ważnym elementem większości spa, czy chociażby basenów, a wielu z nas może sobie już pozwolić na własne prywatne sauny w domu. Oto dlaczego warto korzystać z sauny.

Sauna na zdrowie

Zdrowie jest jedną z ważniejszych rzeczy, które możemy uzyskać korzystając z sauny. Jednak ci, którym zależy na urodzie nie powinni być rozczarowani, ponieważ zdrowie i uroda idą przecież w parze. Kluczowe działanie sauny na zdrowie wiąże się z faktem jej działania na układ krążenia. Naczynia krwionośne rozszerzają się, krew szybciej krąży i staje się bardziej rzadka. Dzięki temu szybciej szybciej opływa cały organizm, jednocześnie oczyszczając go. Sauna pobudza również nerki i wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu.

Sauna a odchudzanie

sauna

Jednocześnie zostaje pobudzony metabolizm, dlatego przebywanie w saunie jest w stanie pomóc w odchudzaniu. Jednak nie powinna nas zmylić niższa waga ciała bezpośrednio po sesji w saunie. Wynika ona z utraty wody, nie tłuszczu. Na trwalsze efekty odchudzania w saunie musimy zaczekać co najmniej dwa tygodnie. Jednak wraz z wodą z organizmu zostają usunięte toksyny, co również go odciąża. Sauna polecana jest także kobietom, które zatrzymują wodę w organizmie w drugiej fazie cyklu miesiączkowego, osobom, które mają skłonności do magazynowania nadmiaru wody, wobec czego puchną im na przykład nogi.

Sauna to też dobre rozwiązanie dla kobiet, które niedawno urodziły dziecko i chcą szybciej wrócić do swojej wagi sprzed ciąży. Ważne jest, by bezpośrednio po wyjściu z sauny uzupełnić braki wypijając odpowiednią ilość płynów, najlepiej czystej wody.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Wypełniacze zmarszczek i ust - poradnik DLA WŁAŚNIE CIEBIE!

Działanie sauny na urodę

W procesie oczyszczania organizmu razem z potem zyskuje również skóra. Z niej również zostają usunięte zalegające toksyny, pory otwierają się, ponieważ temperatura skóry w saunie bliska jest nawet czterdziestu stopniom. Rozszerzające się naczynia krwionośne wpływają na głębsze odżywienie i oczyszczenie skóry. Dzięki temu jest ona bardziej elastyczna, gładka, opóźnia się proces starzenia i powstawania zmarszczek.

sauna-2

Kolejną korzyścią wynikającą z zażywania sauny jest jej lepsze ukrwienie. Dzieje się tak dlatego, że skóra nie tylko wydala przez pory, ale również jest tak zwanym trzecim płucem, pomaga organizmowi oddychać. Po sesji w saunie jest bardziej dotleniona, podobnie jak cały organizm. Skóra nabiera blasku, jest bardziej rozświetlona, a nasycenie tlenem to kolejny sposób na zmarszczki. Jest również mniej przesuszona, a produkcja sebum zostaje znormalizowana. Dlatego warto wybierać się na saunę szczególnie zimą, aby odżywić i nawilżyć cerę oraz uodpornić ją na działanie niskich temperatur oraz suchego powietrza. Koniecznie sprawdź jak działa na Twoje ciało suche i gorące powietrze w domu!

Sauna a cellulitis

Okazuje się, że zastosowanie sauny jest pomocne w przypadku cellulitisu. Lecznicze działanie sauny na ten wstydliwy problem polega na usuwaniu nadmiaru toksyn, którym właśnie jest cellulitis. Sauna jest również wykorzystywana jako terapia pomocnicza w różnych programach usuwających nadmiar pomarańczowej skórki. Najbardziej skuteczne w usuwaniu cellulitisu są sauny typu infrared. Jest to rodzaj sauny, która oprócz wysokiej temperatury wykorzystuje również światło podczerwone. Dzięki temu możemy w saunie spędzić krótszy czas, a jednocześnie uzyskać lepsze efekty, niż w przypadku tradycyjnej sauny.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Masaż głowy - EFEKTY - techniki - [PORADNIK] krok po kroku!

Sauna a kosmetyki

sauna-3

Sauna jest często wstępem do wielu innych zabiegów. Między innymi może poprzedzać nakładanie różnych kosmetyków, korzystanie z maseczek, czy innych zabiegów spa, na przykład masażu. Po wizycie w saunie mięśnie są rozluźnione, a pory skóry otworzone. W wyniku tego kosmetyki i środki nakładane na skórę wykazują lepsze działanie, ponieważ głębiej się wchłaniają i lepiej przyswajają.

Również siedząc w saunie możemy zastosować pewne kosmetyki, na przykład sól do peelingu. Korzystając z niej w saunie dodatkowo usuwamy martwy naskórek oraz jeszcze bardziej eksponujemy pory skóry, co zwiększa oczyszczanie oraz dobroczynne działanie kosmetyków. Lepsze wchłanianie kosmetyków dotyczy nie tylko skóry, ale również włosów. Podczas sesji w saunie łuski włosów rozchylają się. To dobry moment, aby nałożyć olej lub inny kosmetyk pielęgnacyjny.

Działanie sauny na nastrój

Uroda to nie tylko zdrowy organizm, ale w tym samym stopniu dobre samopoczucie, które oddziałują na siebie wzajemnie. Popularność sauny wiąże się nie tylko z jej oczyszczającym działaniem, ale również z wydzielaniem się podczas sesji endorfin. Organizm w czasie przebywania w saunie reaguje podobnie jak podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Wyraźnie poprawia się samopoczucie, przygnębienie odchodzi na bok! Związane jest to również z większym dotlenieniem wszystkich narządów ciała, w tym także mózgu. Regularne korzystanie z sauny to jeden ze sposobów na pozbycie się jesiennej chandry, a nawet sposób na walkę z depresją. Warunkiem jest właśnie regularność, wówczas dobroczynne działanie na sesji w saunie na cały organizm jest najlepiej widoczne, a efekty utrzymują się przez dłuższy czas.

0 Udostępnień
(2głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Daria Sobczynek
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.