Ból w czasie stosunku może skutecznie zniechęcić każdą kobietę do zbliżeń z partnerem. Czasem przyczyna bólu może być rozwiązana środkami doraźnymi, szczególnie gdy jest to np. suchość pochwy wywołana wysiłkiem fizycznym, w innych przypadkach może być konieczna długotrwała terapia. Co może być przyczyną bólu w czasie stosunku i jak sobie radzić z tym problemem? O tym przeczytasz niżej.

Zdrowie intymne to podstawa

Zdrowie intymne jest bardzo ważne i może wpływać na różne sfery życia kobiety, w tym właśnie powodować dyskomfort w czasie stosunku seksualnego.

Nawracające infekcje i zakażenia mogą być przyczyną nie tylko dyskomfortu, ale i prowadzić do powstawania bólu w czasie zbliżenia, a także do poważniejszych schorzeń mogących rzutować na ogólne zdrowie kobiety.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jak żyć po zdradzie? ...zdrada to nie koniec świata!

bol-podczas-stosunku

Przy nawracających infekcjach konieczne jest odpowiednie dobranie kuracji, ale też dbanie o higienę intymną, najlepiej przy pomocy środków zawierających środki łagodzące oraz tworzące korzystne dla okolic intymnych pH, które zmniejszy ryzyko rozwoju infekcji.

Nieprawidłowa budowa narządów rodnych, choroby jajników

Ból w czasie stosunku może być wywołany również przez nieprawidłowości w budowie narządów rodnych kobiety.

Taką sytuację może sugerować ból w czasie głębokiej penetracji. Ból może być też spowodowany bliznami czy bliznowcami, które mogą powstać po przeprowadzonych zabiegach ginekologicznych.

W takich przypadkach często konieczne są konsultacje ginekologiczne lub zabiegi chirurgii i medycyny estetycznej, które pozwalają na usunięcie blizn czy poprawienie anatomii, co podniesie również komfort życia intymnego.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Impotencja - problem co drugiego mężczyzny po czterdziestce

Co zrobić, kiedy problem tkwi w głowie?

Czasem zdarza się, że ból związany ze stosunkiem seksualnym wiąże się ściśle z wcześniejszymi przeżyciami kobiety.

O przyczynach, które mogą wpłynąć niekorzystnie na psychikę kobiety i powodować ból w czasie stosunku można przeczytać więcej na stronie hydrovag.pl, gdzie opisana jest między innymi pochwica.

Jeżeli problem bólu wiąże się z psychiką, często potrzebne są długotrwałe terapie prowadzone równolegle u ginekologa, seksuologa oraz specjalisty z zakresu psychologii.

PODZIEL SIĘ
(2głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...
Redakcja Kobieco.pl
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Miłość, Seks, Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse. Na każdym materiałem opublikowanym na KOBIECO.PL pracuje kilka osób aby treść czytała się jak najwygodniej i przede wszystkim żeby była przydatna i prawdziwa. Zapraszamy do polubienia naszego fanpage aby być na bieżąco najnowszymi publikowanymi treściami na naszym portalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.